Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace moravských vín ve Vejle

Členové Klubu přátel vína z regionální Nemocnice Lillebælt ve Vejle zorganizovali 25. února 2010 v prostorách nemocnice ochutnávku britského cideru, ukrajinského sektu, dánského a moravského vína.

Členové Klubu přátel vína, Nemocnice Lillebælt ve Vejle

Prezentace prvních dvou jmenovaných moků se ujali lékař z Velké Británie a lékař z Ukrajiny, kteří t. č. pracují ve vejleské nemocnici. Dánská vína představili vedoucí vrchní lékař Ejler Ejlersen a náměstek ředitele pro léčebnou péči Hans Christian Thyregod. O představení moravského vína  byl požádán český velvyslanec Zdeněk Lyčka, který vystoupil s powerpointovou prezentací v dánštině Česká republika – zajímavá země v srdci Evropy. Asi 70členné publikum poté zhlédlo propagační film Velká vína z malé země v anglické verzi, na jehož přípravě se podílel Vinařský fond ČR.

Přednáška: Velvyslanec Zdeněk Lyčka (vlevo) a náměstek ředitele pro léčebnou péči Hans Christian Thyregod z Nemocnice  Lillebælt

Vlastní ochutnávku dvou moravských vín – Chardonnay 2005 (výběr z hroznů, Tanzberg Mikulov) a Veltlínské zelené 2005 (výběr z hroznů, obec Perna, Miloš Michlovský) – zajistil Miroslav Hájek, PhD., který se zabývá výzkumem v oblasti molekulární biologie a dva roky pracoval v Nemocnici Lillebælt.

Pozorní posluchači

České velvyslanectví touto zdařilou akcí navázalo spolupráci s jednou z nejlepších dánských oblastních nemocnic, která spadá pod region Jižní Dánsko.