Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zasedání představenstva Dánsko-českého podnikatelského fóra

Na Velvyslanectví ČR v Kodani se v pondělí 22. února uskutečnila schůzka představenstva Dánsko-českého podnikatelského fóra (DTEF), unikátního uskupení dánských firem a podnikatelů, kteří mají zájem o obchodování s českými partnery, případně o investování v České republice.

Zleva: Mads Thomsen, Henrik Holstein, Richard Novotný a Zdeněk Lyčka, velvyslanec

Za účasti velvyslance Z. Lyčky byl projednáván plán aktivit na rok 2010, v rámci kterého se mj. uvažuje o uspořádání semináře zaměřeného na kulturu podnikání v České republice a Dánsku, její národní odlišnosti, personální konsekvence, event. možné komunikační problémy. Mezi přednášejícími bude Peter Bugge, docent  z Århuské univerzity, a představitelé dánských firem Bang & Olufsen a Færch Plast, kteří mají již několikaleté zkušenosti z podnikání v České republice. Seminář by se měl uskutečnit v polovině dubna 2010.

Další akcí by měl být tzv. Networking Day. DTEF uvažuje o uspořádání této akce na radnici druhého největšího dánského města Århusu, a to ve spolupráci s českým velvyslanectvím, honorárním konzulátem v Jutsku, dánskou ambasádou v Praze a ČVUT. V rámci přípravy akce, která by měla zahrnovat rovněž matchmakingová setkání, bude posouzena možnost spolupráce s Národním kontaktním centrem Evropské komise (NCP - National Contact Point).

Z dalších aktivit lze zmínit připravovanou podnikatelskou misi do České republiky (2. pololetí 2010), na které má DTEF zájem spolupracovat s Dánskou federací malých a  středních firem (Håndværksrådet). Na přípravě této mise by se podílet též obchodní úsek dánské ambasády v Praze a Severská obchodní komora (Nordic Chamber of Commerce).

V rámci zasedání byla rovněž projednána změna koncepce webových stránek, nutnost jejich vyšší aktualizace, vytvoření databanky v rámci „networkingu“, „information sharingu“ atd.

Součástí zasedání byla prezentace R. Novotného z ČVUT věnovaná perspektivám a obchodnímu potenciálu spolupráce akademické sféry s podnikatelskými subjekty. DTEF by v tomto ohledu mohla sloužit jako vhodná platforma pro iniciování prvních kontaktů či pro prezentaci „success stories“ a referencí.