Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká recepce na Mezinárodním festivalu krátkého filmu OFF11 v Odense

V souvislosti se zahájením zvláštního programu „Pocta české animaci“ na Mezinárodním festivalu krátkého filmu OFF11 v Odense se v kulturním středisku Kulturmaskinen uskutečnila 23. srpna 2011 česká recepce.

Odense vchod
Kulturní středisko Kulturmaskinen

Oba odpolední filmové bloky (Jiří Trnka a Jan Švankmajer) byly hojně navštíveny, diváci téměř zaplnili promítací sál. Velvyslanec Z. Lyčka spolu s dánským filmovým historikem Ulrichem Breuningem, který celý pořad uvedl, krátce pohovořili s diváky po skončení prvního filmového bloku a po druhém bloku zahájili českou recepci. VIP hosté, pořadatelé a diváci měli možnost ochutnat bílé a červené víno z Habánských sklepů a Plzeňský Prazdroj.

Odense plakát Odense
Plakát filmového festivalu OFF11; Filmový historik Ulrich Breuning

Z. Lyčka poskytl rozhovor místní televizní stanici, v němž shrnul historii spolupráce velvyslanectví s organizátory OFF a upozornil na aktivity velvyslanectví v oblasti filmu, zejména pravidelné promítání současných českých filmů na rezidenci velvyslance, spolupráci s Dánským filmových institutem, Biografem Huset, Dánskou filmovou školou a dalšími institucemi při prezentaci českých animovaných, krátkých, dokumentárních a celovečerních filmů.


Odense ZL
Velvyslanec Z. Lyčka

Odense ZL UB
U. Breuning (vlevo) a Z. Lyčka