Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Divadlo bratří Formanů na festivalu v Silkeborgu

Ve dnech 10.–13. listopadu 2011 proběhl v Silkeborgu na Jutském poloostrově tradiční Mezinárodní festival loutkového divadla Festival of Wonder.

Festival of Wonderse od roku 1986 pravidelně koná každý druhý rok. Kromě představení pro děti i dospělé poskytuje také prostor tvůrčím dílnám, výstavám, promítání loutkových filmů a setkáním odborné veřejnosti.

SILKEBORG plakát

Na letošním jubilejním 25. ročníku vystoupilo vedle řady dánských loutkových divadel také 11 zahraničních souborů z celého světa. Po velkém diváckém úspěchu představení Obludárium Divadla bratří Formanů v roce 2009 se organizátoři rozhodli pozvat tento český soubor také letos. I tentokrát se Obludárium setkalo s nebývalým diváckým zájmem a divadelní skupina odehrála čtyři zcela vyprodaná představení. V rámci filmového programu měli návštěvníci možnost zhlédnout i záznam dalšího představení Divadla – Barokní opery.

SILKEBORG FORMANI I
Představení Obludárium Divadla bratří Formanů

Český prvek do festivalového programu vnesla také loutkářka Patricie Homolová, která žije a pracuje v Dánsku a na silkeborské přehlídce vystupuje pravidelně. Pro letošní rok připravila představení s loutkovými divadly Svanen a Gyda. Je také autorkou plakátu Festival of Wonder 2011.

SILKEBORG FORMANI II
Představení Babuška divadla Gyda