Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dva koncerty Doteky české hudby v Dánsku

Velvyslanectví ČR v Kodani uspořádalo 6. a 7. dubna 2011 dva koncerty českého tria v netradičním obsazení – Pavla Švestková (mezzosoprán), Miroslav Matějka (flétna) a Markéta Janáčková (klavír), které představilo originální a dramaturgicky pestrý program z tvorby českých skladatelů.

Trio působí pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti České doteky hudby Em-Art. Jejím hlavním posláním je propagace české hudby doma i v zahraničí prostřednictvím koncertů, festivalů a dalších projektů v provedení různých hudebních uskupení.

České doteky hudby TRIO
Trio zleva: Klavíristka Markéta Janáčková, mezzosopranistka Pavla Švestková a flétnista Miroslav Matějka

Ve středu 6. dubna 2011 se koncert uskutečnil v reprezentačních prostorách rezidence českého velvyslance pro pozvané hosty: na 50 osobností z diplomatického sboru, politického a kulturního života a přátel ČR se zájmem vyslechlo český hudební program a po skončení koncertu při malém pohoštění využilo příležitosti k rozhovorům s umělci.

České doteky hudby Švestková
Mezzosopranistka Pavla Švestková

České doteky hudby
Klavíristka Markéta Janáčková a flétnista Miroslav Matějka

Ve čtvrtek 7. dubna 2011 představilo trio stejný program více než 60 posluchačům (široká veřejnost a zástupci české komunity) v kostele Opstandelseskirken v Albertslundu u Kodaně. Dlouhodobá spolupráce kostela a Velvyslanectví ČR v Kodani přinesla již několik úspěšných koncertů českých hudebníků díky zájmu místní farní varhanice a sbormistryně Vibeke Hinge Kølbelové, která před lety studovala hudbu v Praze. 

České doteky hudby Albertslund
Zleva: klavíristka Markéta Janáčková a mezzosopranistka Pavla Švestková

České doteky hudby Trio závěr
Trio při závěrečné skladbě Moravské legendy českého skladatele Otmara Máchy