Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert houslisty Jaroslava Šonského a pianistky Sylvaine Wiart

Z iniciativy českého velvyslanectví se v úterý 14. června 2011 uskutečnil v reprezentačních prostorách francouzského velvyslanectví v centru Kodaně společný koncert českého houslisty Jaroslava Šonského a francouzské pianistky Sylvaine Wiart.

Duo připravilo náročný a zároveň posluchačsky velice přitažlivý program z děl Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Maurice Ravela a Césara Francka. Koncertu se zúčastnilo na 50 hostů z řad diplomatů, dánských kulturních institucí a krajanů, kteří ocenili expresivní přednes umělců, výběr děl i celkovou atmosféru. O dojmy se posluchači mohli s hudebníky podělit při následném občerstvení, které poskytly obě velvyslanectví.

ŠONSKÝ
Koncert uvedli francouzská velvyslankyně Véronique Bujon-Barré a český velvyslanec Zdeněk Lyčka

ŠONSKÝ
Houslista Jaroslav Šonský a pianistka Sylvaine Wiart

ŠONSKÝ

Houslista Jaroslav Šonský žije přes 30 let ve Švédsku. Za dlouhodobou propagaci české kultury ve světě obdržel v roce 2003 cenu Gratias agit. Koncertoval v mnoha zemích světa sólově, s vlastním triem (Epos trio Berlin) a s Norrköpinským symfonickým orchestrem, jehož je členem. V posledních letech spolupracuje na svých sólových projektech právě se Sylvaine Wiart. J. Šonský je také organizátorem hudebních projektů.