Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České loutkové divadlo „Cirkus Žebřík“ na Bornholmu

Letošní Festival loutkového divadla na Bornholmu, který proběhl ve dnech 3.–11. září 2011, uvedl představení českého loutkového divadla „Cirkus Žebřík“. Účast divadla na festivalu finančně podpořilo Velvyslanectví ČR v Kodani.

Divadlo Cirkus Žebřík uvedlo ve spolupráci s divadlem Krab loutkové představení pro děti s názvem Kouzelný loutkový cirkus krokodýla Krokodilíniho. Představení plné nápaditých postaviček doprovázeli herci na akordeon, saxofon, bendžo a kytaru.

BORNHOLM DUKKEFESTIVAL 01 BORNHOLM DUKKEFESTIVAL 02
Představení na venkovní scéně v Hasle

Divadlo Cirkus Žebřík odehrálo celkem čtyři představení: na venkovní scéně ve Svaneke a v Hasle, v Bornholmském středověkém centru v Østerlars a v knihovně v Rønne. Hlavní představitel divadla Miloš Samek označil Festival loutkového divadla na Bornholmu za jeden z nejpříjemnějších festivalů, kterého se divadlo kdy zúčastnilo. Představení měla velkou návštěvnost a diváci vnímali velmi emotivně každé představení. Divadelníci ocenili také velmi dobrou organizaci festivalu, který vytváří ideální prostor pro setkávání, výměnu zkušeností, kontaktů a získání inspirace.

BORNHOLM DUKKEFESTIVAL 03
Představení na venkovní scéně v Hasle

BORNHOLM DUKKEFESTIVAL 04
Představení na venkovní scéně ve Svaneke

BORNHOLM DUKKEFESTIVAL 05
Představení na venkovní scéně ve Svaneke

BORNHOLM DUKKEFESTIVAL 06
Představení na venkovní scéně ve Svaneke