Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava "Out of Reality" v Roskilde

Výstava "OUT OF REALITY" dvanácti současných českých umělců byla od 7. do 23. září 2012 k vidění v Hale 7 v Musiconu v Roskilde.

7. září 2012 byla v kulturním centru MUSICON v Roskilde v rámci Roskildského festivalu umění otevřena rozsáhlá výstava českých výtvarníků pod názvem Out of Reality. Výstavu kurátorsky připravil sochař Jura Plieštik se svou ženou Brit Jensenovou a záštitu nad ní poskytl velvyslanec Zdeněk Lyčka.

Plieštik hala 7
Hala 7 v kulturním centru Musicon v Roskilde.

Pro výstavu kurátoři vybrali práce dvanácti českých výtvarníků, jejichž dílo do značné míry ovlivnil především pobyt na venkově, nejčastěji na Vysočině. Pojítko mezi umělci lze podle kurátora spatřit také v „neutuchající snaze vyjadřovat se figurativním způsobem za použití klasické výtvarné techniky“.

Plieštik výstava
Výstava "Out of Reality".

Výstavu umístěnou ve dvou halách bývalé betonárky slavnostně zahájili starostka Roskilde Joy Mogensenová a velvyslanec Zdeněk Lyčka. Oba ve svých úvodních slovech zdůraznili význam vzájemného poznávání kultur a ocenili nadšenou a kvalitní práci autorů výstavy.

Plieštik - Jura
Jura Plieštik s Brit Jensenovou vítají návštěvníky vernisáže.

Out of Reality starostka
Úvodní slovo starostky Roskilde Joy Mogensenové.

Plieštik ZL
Úvodní slovo velvyslance Zdeňka Lyčky.

Na vernisáž zavítali nejen obyvatelé Roskilde, ale také čeští krajané a přátelé české kultury, kteří si během prohlídky obrazů mohli společně vychutnat moravské víno a české pivo.

Plieštik návštěvníci
Hosté vernisáže.

Pozvánka
Výstava Out of Reality