Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tradiční Svatováclavské setkání

Velvyslanectví ČR v Kodani uspořádalo 27. září 2012 tradiční Svatováclavské setkání.

Také letos uspořádalo Velvyslanectví ČR v Kodani ve svých reprezentačních prostorách tradiční Svatováclavské setkání pro krajany a přátele České republiky. Setkání se tentokrát konalo v předvečer Dne české státnosti 27. září 2012 a pozvání na něj přijalo na 60 lidí.

Hosty přivítal zástupce velvyslanectví Jiří Borcel, který ve své úvodní řeči připomněl význam tohoto svátku a zároveň informoval o akcích pořádaných u příležitosti Dne české státnosti v Praze.

Hosty pozval také na českou verzi výstavy Královna Dagmar, česká princezna, jejíž vernisáž proběhla tentýž den v pražském Klementinu.

Letos měli hosté u příležitosti oslav svátku sv. Václava možnost zhlédnout dokumentární film Libuše Rudinské Můj otec George Voskovec. Dokument přibližuje osobní život a uměleckou kariéru Jiřího Voskovce od jeho příchodu do Spojených států v roce 1950 až po jeho úmrtí v roce 1981. Promítnutím tohoto filmu se Velvyslanectví ČR v Kodani připojilo k závěrečnému programu Dnů české státnosti v Praze, v rámci kterého byla uvedena inscenace Korespondence V+W Národního divadla Brno. Po promítání byli hosté pozváni na malé občerstvení.

Pozvánka

Můj otec George Voskovec ilustr.