Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s dánským dovozcem Škoda Auto

Velvyslanec Jiří Brodský navštívil centrálu dánské společnosti Skandinavisk Motor Co. A/S, která je výhradním zástupcem mladoboleslavské automobilky Škoda automobilová a.s.

Výkonný ředitel firmy Henrik Blom informoval českého tituláře o aktuální situaci prodeje vozů Škoda na dánském trhu, kde se letos předpokládá dosažení historicky nejvyšší úrovně až 14.500 vozidel s celkovým tržním podílem téměř 8 %. Mezi nejoblíbenější modely patří v Dánsku Citigo, Octavia Combi, a Superb Combi.

Celkem má společnost Skandinavisk Motor Co. A/S prodejní a servisní síť čítající 55 dealerů. Úspěšnost a marketingovou pozici značky Škoda potvrzuje nedávný průzkum veřejného mínění, který uvádí, že Dánové jsou nejvíce loajální právě ke značce Škoda. Velmi úspěšná je tato firma i v Grónsku a zastoupení má rovněž na Islandu.

Škoda zástupci

V průběhu setkání se velvyslanec Brodský zajímal o obchodní a marketingovou strategii firmy a nabídnul asistenci ze strany Zastupitelského úřadu v Kodani. Uvedl přitom, že podpora vývozu českých produktů patří mezi hlavní priority velvyslanectví.

V rámci budoucí spolupráce bylo mj. dohodnuto interview českého velvyslance pro magazín Škoda Auto publikovaný v Dánsku a spoluúčast velvyslanectví na slavnostním uvedení nového modelu Fabia v roce 2014. Velvyslanec zástupce Skandinavisk Motor rovněž informoval, že by rád v příštím roce podpořil připomenutí 40. výročí založení Škoda Autoklub DK, jehož členy jsou majitelé veteránů českých Škodovek v Dánsku.

Škoda
Setkání se členy vedení Skoda Autoklub DK