Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Svatováclavské setkání krajanů

V pátek 27. září 2013 se při příležitosti Dne české státnosti uskutečnilo v prostorách rezidence Velvyslanectví České republiky v Kodani Svatováclavské setkání, kterého se zúčastnilo více než osmdesát českých krajanů z celého Dánska, včetně studentů českých vysokých škol, kteří budou studovat v podzimním semestru na dánských univerzitách.

Krajany přivítal designovaný velvyslanec ČR v Dánsku Jiří Brodský, který ve svém projevu připomněl význam svatého Václava. Zmínil, že si váží možnosti setkat se s krajany ještě před tím, než 8. října předá své pověřovací listiny dánské královně, neboť i každý z krajanů je reprezentantem České republiky, skrze kterého Dánové vnímají naši zemi. Představil nové diplomaty a pracovníky úřadu a stručně krajany seznámil s připravovanými akcemi velvyslanectví s tím, že o nich budou vždy s předstihem informováni skrze internetové stránky a e-mailovou poštou.

U příležitosti letošního svatováclavského setkání vystoupilo Janáčkovo trio, které zahrálo skladby Zdeňka Lukáše a Antonína Dvořáka. Během svého pobytu v Dánsku členové tria vystoupili také v Gilleleje u příležitosti vernisáže výstavy Sofiina volba po česku a v Kodani u příležitosti 70. výročí záchrany dánských židovských obyvatel Oktober´43.

Jiří Brodský a Janáček Trio
Designovaný velvyslanec Jiří Brodský s Janáčkovým triem.


Pozvánka
Program

přílohy

PROGRAM.pdf 543 KB PDF (Acrobat dokument) 11.10.2013