Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec navštívil Aarhus

Velvyslanec České republiky Jiří Brodský navštívil ve dnech 30. – 31. října 2013 Aarhus, kde jednal s vedením města, s novým rektorem Aarhuské univerzity a s představiteli několika dánských firem. Na závěr své návštěvy se zúčastnil recepce u příležitosti 10. výročí konzulátu České republiky v Aarhusu s působností pro Jutský poloostrov a ostrov Fyn.

S primátorem Aarhusu Jacobem Bundsgaardem velvyslanec jednal o projektech ekonomické diplomacie a o veřejných zakázkách města, které budou relevantní pro české firmy v nadcházejících letech. Tématem rozhovoru byly také kulturní akce, které souvisejí s nadcházejícím „Rokem české hudby“ a s uváděním českých filmů, výstav a operních představení v Aarhusu. O nich velvyslanec podrobněji hovořil během setkání s radním Marcem Pererou Christensenem, který projevil zájem o spolupráci s městem Plzeň, „Evropským městem kultury“ v roce 2015, neboť Aarhus se jím stane v roce 2017.

Primátor
Velvyslanec Jiří Brodský s primátorem Aarhusu Jacobem Bundsgaardem

Součástí programu velvyslancovy návštěvy v Aarhusu byla také schůzka s ředitelem největší dánské retailové společnosti Salling o možnostech začlenění českých firem a jejich výrobků do obchodních řetězců Salling, Bilka, Føttex a Netto, a návštěva společnosti Terma, kde velvyslanec jednal s viceprezidentem pro leteckou obranu a bezpečnost.

Terma
Návštěva společnosti Terma

Tématem schůzky na Aarhuské univerzitě s rektorem Brianem Bechem Nielsenem byla především výměna studentů a výuka českého jazyka, historie a reálií v rámci humanitní fakulty.

Niels Brochner
Velvyslanec Jiří Brodský s honorárním konzulem Nielsem Brøchnerem

V uměleckém muzeu ARoS velvyslanec navštívil výstavu nazvanou Pas de Deux Royal, na které je vystaveno přibližně 150 uměleckých děl Jejího Veličenstva královny Margrethe II. a Jeho Královské Výsosti Prince Henrika. A ve Starém městě si kromě městských domů z 16. až 19. století, shromážděných z různých částí Dánska, prohlédl i novou expozici připomínající 70. léta 20. století.

Den Gamle By
Na návštěvě ve Starém městě