Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zpráva z konference „Holiday Right This Winter“

Dne 16. 1. 2014 se na gymnáziu Ørestad v Kodani konala konference s názvem „Letošní zimní prázdniny správně“ s cílem definovat a analyzovat příčiny výtržností, ke kterým došlo ze strany několika desítek dánských studentů v loňském roce v Praze, a snažit se jim v letošním roce předejít.

Konferenci pořádalo dánské Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Ministerstvem pro zdraví a prevenci, Asociací dánských cestovních kanceláří a Svazem studentů středních škol. Zúčastnila se jí také dánská ministryně zdravotnictví a velvyslanci obou zemí.

Letošní zimní prázdniny v Dánsku proběhnou od 10. do 23. února a Prahu má v tomto období navštívit 10-12.000 dánských středoškoláků. Český velvyslanec k tomuto tématu poskytl dva rozhovory České televizi a šest rozhovorů pro dánská média (odkazy na některé mediální výstupy z nich jsou přiloženy níže). Ocenil, že v Dánsku existuje na toto téma domácí reflexe a že Dánsko společně s Českou republikou chtějí podobným událostem letos předejít. Pro dánskou televizi mimo jiné řekl: „Je naším zájmem, aby pro zahraniční turisty, včetně dánských, Česká republika zůstala atraktivní, bezpečnou destinací, bez negativních zkušeností, a aby se k nám rádi vraceli“. Kromě nezastupitelné role rodičů, škol a hlavně odpovědnosti každého jednotlivce sama za sebe, označil za problém reklamní spoty některých dánských cestovních kanceláří, které prezentují Prahu coby „ráj milovníků alkoholu“ a cílí přitom na generaci mladistvých, kterým je v České republice nezákonné prodávat a podávat alkoholické nápoje.

Rozhovory pro Českou televizi:
Události 13.1.2014
Studio 6 16.1.2014

Dánská média:
Rozhovor v deníku Ekstra Bladet
Článek v deníku Metro

Konference