Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na Průmyslovém dni v Kodani

Dne 21. ledna 2014 se konal v Kodani tzv. „Průmyslový den“ pořádaný dánskou firmou Femern A/S, která zodpovídá za stavbu jednoho z největších infrastrukturních projektů na světě – pevného dopravního spojení Dánska a Německa.

Cílem firmy Femern A/S bylo představit potenciálním dodavatelům a realizátorům současný stav projektu výstavby železničního a silničního podmořského tunelu přes Fehmarnovou úžinou. Na setkání byly poskytnuty informace k přípravě na mezinárodní tendry ke dvěma významným segmentům celé stavby – železniční části a elektromechanické části. Jednalo se například o technické požadavky na instalace vnitřního osvětlení, odvodnění, ventilace, monitorovacích a kontrolních systémů, napájecích zdrojů vč. trafostanic.

Průmyslový den I

Průmyslového dne se zúčastnilo více než 400 zástupců domácích i zahraničních společností (Německo, Velká Británie, Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemsko, Belgie, Rakousko, Švédsko, Portugalsko). Nechyběli ani představitelé českých firem.

Průmyslový den II

Zájemci měli zároveň možnost se seznámit se svými potencionálními obchodními partnery a jednat o tzv. joint ventures. Podle vysokého počtu zúčastněných firem na průmyslovém dni je možné očekávat velmi vysokou konkurenci.

Další proces bude následovat již v únoru, kdy bude vypsáno předkvalifikační řízení a jednotlivý zájemci předloží technické nabídky. Společnost Femern A/S plánuje výběr předběžných konsorcií nejpozději ve 3. čtvrtletí 2014. V další fázi by měly být předkládány celkové nabídky včetně cenové části.  Po vyhodnocení jednotlivých nabídek by mělo být finalizováno kontraktační řízení nejpozději ve 3. čtvrtletí 2015.

Průmyslový den III