Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference "Europaforum" v Hässleholmu

Ve dnech 11.-14. května v Hässleholmu na jihozápadě Švédska uskutečnila mezinárodní konference "Europaforum", v jejímž rámci byl v letošním roce věnován mimořádný prostor České republice.

Panelová diskuze k rozšíření EU

Ministr Fülle a eurokomisař Rehn

Z akcí, které připravilo velvyslanectví České republiky ve Stockholmu ve spolupráci se naším velvyslanectvím v Kodani, lze uvést například panelovou diskuzi k pátému výročí rozšíření Evropské unie za účasti eurokomisaře Oliho Rehna a českého ministra pro evropské záležitosti Štefana Füleho a dvě výstavy (fotografie Tomáše Svobody "Det småskaliga och lyriska landskapet i Tjeckien" a panelovou expozici o historii a současnosti výroby piva v českých zemích).

Úvodní projev velvyslance J. Káry

Diskuze o ekonomické situaci České republiky

Zajímavou proobchodní akcí agentury CzechTrade byla pracovní snídaně s podnikateli nazvaná „Business Opportunities in the Czech Republic“. Za osobní účasti velvyslanců J. Káry a Z. Lyčky, generálního ředitele CzechTradu I. Jukla a ředitele divize investic CzechInvestu K. Jeníčka byli podnikatelé jednoho z hospodářsky nejsilnějších regionů Skandinávie seznámeni se současnou ekonomickou situací České republiky, vzájemnou obchodní výměnou, přímými zahraničními investicemi atd. Vysoký zájem obchodníků o ČR potvrdila rovněž prezentace zkušeností dalších vystupujících z řad místní podnikatelské sféry a především živá interaktivní diskuze.

Účastníci pracovní snídaně