Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec navštívil region Lolland

Ve středu 29. ledna 2014 navštívil velvyslanec České republiky Jiří Brodský jihovýchodní pobřeží regionu Lolland, kde začne v roce 2015 výstavba silničního a železničního podmořského tunelu pod Fehmarnovou úžinou spojující Dánsko a Německo.

Na jednání se Stigem Wintherem, výkonným ředitelem společnosti Femern Belt Development hovořil o současném stavu příprav tohoto největšího evropského investičního projektu v oblasti dopravní infrastruktury, jehož celkové náklady činí 5,5 miliardy euro a o možnosti participace českých firem. Rovněž byly diskutovány další infrastrukturní projekty, které jsou plánovány v jihovýchodním Dánsku – modernizace železničních tratí, stavby mostů a terminálů, výstavba nemocnic a nápravných zařízení, dodávky městských mobiliářů apod.

Lolland 1
Velvyslanec si prohlédl místo, kde bude v roce 2021 vyúsťovat podmořský tunel.

Jednání s českým velvyslancem se zúčastnili rovněž starostové klíčových municipalit, kde se očekává největší hospodářský rozvoj v souvislosti s pevným spojením Dánska a Německa – s Holgerem Rasmussenem, starostou municipality Lolland a s Johnem Bræderem, starostou municipality Guldborgsund. Rovněž tato jednání byla věnována zájmu českých firem o dánské veřejné zakázky a komunikační kanály, skrze které budou tyto zakázky vyhlašovány, aby o nich Velvyslanectví ČR v Kodani české firmy mohlo včas informovat.

Lolland 2
Během jednání s ředitelem společnosti Femern Belt Development

Český velvyslanec se také seznámil s aktivitami významného dopravního a logistického konglomerátu Blue Water Shipping a dceřiné společnosti Femern Belt Services, která nabízí českým firmám spolupráci při realizaci kontraktů projektu Femern Belt. Na závěr své cesty navštívil ve městě Nakskov paní Christine Krabbe, která společně s manželem pořádá každoročně v letním období koncerty vážné hudby, aby s ní projednal možnosti účasti českých hudebníků v rámci některého z nadcházejících ročníků. O této akci bude velvyslanectví informovat prostřednictvím svých webových stránek.

Lolland 3
Setkání s paní Christine Krabbe v jejím koncertním sále.