Velvyslanectví České republiky v Damašku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krajanské projekty pro rok 2014

Ministerstvo zahraničních věcí podporuje prostřednictvím pracoviště zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti řadu projektů pro Čechy v zahraničí.

Zmocněnec pro krajanské záležitosti pan Karel Kühnl v této věci zaslal krajanským spolkům tento dopis. Níže uvádíme výčet podporovaných krajanských projektů na rok 2014:

  • Letní výtvarně-jazykový tábor pro děti od šesti let – od 26. července do 2. srpna 2014. Letošní ročník se koná ve Sluňákově (Centrum ekologických aktivit u Olomouce).  Více informací je k dispozici na stránkách České školy bez hranic.
  • Letní tábory-kurzy pro starší děti - 3. až 15. srpna 2014. Jedná se o pilotní projekt pro mládež ve věku od 14 do 17 let se zaměřením na přípravu ke zkouškám z českého jazyka a k přijímací zkoušce na české střední školy. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách Ústavu pro jazykovou a odbornou přípravu University Karlovy.
  • Konference Českých škol bez hranic (ČŠBH) -  zahájení 4. srpna 2014. Podrobnosti o programu budou uveřejněny rovněž na stránkách České školy bez hranic.
  • Konference zahraničních Čechů – akce s tématem „Krajané a čeština” se uskuteční od 10. do 12. září 2014. Účastníci se mohou registrovat na info@zahranicnicesi.com.
  • Mezinárodní krajanský festival - 11. až 14. září 2014. Zájemci o účast se mohou přihlásit prostřednictvím stránek festivalu  www.krajanskyfestival.eu.

Výukový program Výtvarníci v československých legiích - na stránkách České školy bez hranic je k dispozici výukový materiál související s připomenutím významných historických výročí v letech 1914 až 1918 pro žáky a studenty základních a středních škol.