Generální konzulát České republiky v Doněcku

українською  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana v Doněcku

22. října 2013 pokračovala návštěva prezidenta republiky na Ukrajině, a to v Doněcku, kde byl tradičně přivítán chlebem a solí.

 

22. října 2013 pokračovala třetím dnem návštěva prezidenta republiky na Ukrajině, a to v Doněcku, kde byl po výstupu z letadla tradičně přivítán chlebem a solí.

V budově Doněcké oblastní administrace se prezident republiky setkal s představiteli Doněcké oblasti A.V.Šišackým, gubernátorem oblasti, A.M.Fedorukem, předsedou oblastní rady a náměstkem starosty města N.I.Volkovem. Hlavním tématem rozhovorů bylo ekonomické téma.

 

V hotelu Donbass Palace se poté účastnil česko-ukrajinského podnikatelského semináře a následného podpisu dohod mezi českými a ukrajinskými podnikatelskými subjekty.

V Centru slovanské kultury města Doněck prezident republiky poobědval s  oblasti a města, poté si Centrum prohlédl. Byl zde pro něj také připraven kulturní program, jako například ukázka národních tanců.

Posledním bodem programu bylo setkání s panem Rinatem Leonidovičem Achmetovem, při kterém si oba vyměnili své názory na euroinegrační proces na Ukrajině a jeho důsledky pro ekonomický rozvoj Ukrajiny.V podvečer prezident republiky s doprovodem zamířil zpět do své vlasti.