Velvyslanectví České republiky v Dublinu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český jazz na letošním festivalu v Bray

Po deseti letech na známém irském jazzovém festivalu v Bray zazněla opět hudba v českém podání. V rámci jeho 15. ročníku dne 4. května 2014 vystoupila česká zpěvačka Zeurítia (Vendula Šmoldasová).

Vendulu Šmoldasovou v průběhu vystoupení doprovázela tříčlenná kapela pod vedením českého kytaristy Petra Moce. Dalšími hráči této ad hoc formace byli přední irští hudebníci, kontrabasista Cormack O´Brien a bubeník Tommy Gray. Dvouhodinový koncert byl zařazen do hlavního programu tohoto renomovaného, komorněji koncipovaného mezinárodního festivalu.

Posluchači zcela zaplnili The Harbour Bar, který patří mezi síť míst v Bray, v nichž festival v průběhu tří dní tradičně začátkem května probíhal (letos ve dnech 2. – 4.5.2014). Vyslechli si škálu jazzových skladeb v podání talentované české vokalistky, která nabídla repertoár nejen v angličtině (jazzová klasika, irské písně, z dílny svého manžela Libora Šmoldase), ale také v portugalštině (bossa nova a samba) a v češtině (vlastní tvorba). Dlouhotrvajícím potleskem ocenili nejen protagonistku, ale také všechna sóla jednotlivých členů kapely. Potěšující je fakt, že mezi obecenstvem zněla hojně také čeština. Koncert se uskutečnil s finanční podporou Velvyslanectví ČR v Dublinu.
 

Zeuritia_1

 

Zeuritia_2

 

Zeuritia_3

 

Zeuritia_4