Velvyslanectví České republiky v Dublinu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

SEAI Energy Show v Dublinu

Ve dnech 12.-13. března 2014 se v Dublinu uskutečnil veletrh "Energy Show 2014", pořádaný SEAI (Sustainable Energy Authority of Ireland), kterého se zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Velvyslanectví ČR v Irsku.

Zástupci České republiky (představitelé CzechTrade a CzechInvest za spolupráce Velvyslanectví ČR v Dublinu) využili bezplatné nabídky prostor, které organizátoři uvolnili v rámci sekce "Mezinárodní trhy" (International Markets Area) a zařadili tak Českou republiku k dalším 10 zemím, které se na této akci představily (Argentina, Spojené království, Čína, Dánsko, Francie, Izrael, Kanada, Polsko, Portugalsko, Rumunsko). Na velké obrazovce byla promítána prezentace s nejnovějšími trendy v české energetice, expertně vedeným rozhovorům byli přítomni představitelé CzechTrade a CzechInvest. Velvyslankyně ČR v Irsku Hana Mottlová se osobně účastnila setkání s reprezentanty vybraných společností a plně podpořila zájem irských firem i nadnárodních společností o spolupráci s českými subjekty. 

Během veletrhu došlo k navázání kontaktů s celou řadou firem, jak při jejich návštěvě na českém stánku, tak v rámci networkingu u jednotlivých vystavovatelů. Z hlediska českého exportu projevily místní i globální firmy zájem o konkrétní české výrobky zejména z oblasti vytápění (výměníky tepla, ventilace, tlakové stanice), biomasy (výrobci kotlů na biomasu), solární energie či z oblasti designového osvětlení. Příkladem mohou být společnosti jako Harold Engineering, Dalkia či Fantasy Lights Group. Výstava rovněž poukázala na potenciál pro nové či rozšíření stávajících investic v České republice ze strany firem jako Aramark, Patina či Warmflow za účelem investic do oblasti osvětlení, výroby ohřívačů vody (bojlerů) či obecně do technologií na ochranu životního prostředí.

Výsledky konkrétních jednání byly velmi povzbudivé, mohlo by dojít k realizaci zakázek pro české společnosti, jakož i k investičním aktivitám v České republice. V Dublinu na "Energy Show 2014" byl potvrzen značný potenciál českého energetického sektoru pro trh Irska, stejně jako Spojeného království i řady jiných zemí.

 

Energy Show-1

Výstavní prostory Royal Dublin Society

 

Energy Show-2

Zleva: Michal Mravinač (CzechInvest), Hana Mottlová (velvyslankyně ČR v Irsku), Martin Macourek (CzechTrade)

 

Energy Show-3

Rozhovor s ředitelem firmy Patina Lighting Gerardem Hamiltonem

 

Energy Show-4

Jednání na stánku firmy Baxi Potterton Myson Ireland s ředitelem prodeje Vincentem Broderickem