Velvyslanectví České republiky v Dublinu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert Pražákova kvarteta v irském Dalkey

(Archivní článek, platnost skončena 12.02.2014 / 18:30.)

Vystoupení Pražákova kvarteta v historickém městě Dalkey se setkalo s velkým ohlasem diváků. Světoznámý komorní soubor navštěvuje Irsko pravidelně a ani tentokrát své posluchače rozhodně nezklamal.

Dne 4. října 2013 se v historickém městečku Dalkey na předměstí Dublinu uskutečnil v prostorách kostela sv. Patricka cca 2-hodinový koncert Pražákova kvarteta. Členové tohoto komorního smyčcového souboru: Pavel Hůla, Josef Klusoň, Vlastimil Holek a Michal Kaňka nepřijeli do Irska poprvé. Kvarteto zde pravidelně vystupovalo více než 30 let, a to především díky nadšení místního impresária Johna Ruddocka, jenž na jaře tohoto roku zemřel a žezlo organizace těchto hudebních setkání po něm převzala rodina jeho dcery Gillian McCutcheon.

Vystoupení bylo proto věnováno právě památce J. Ruddocka, jehož zásluhy za propagaci české kultury připomněl ve svém uvítacím projevu zástupce velvyslance ČR v Irsku Petr Kubera. Koncert přišlo i přes nepříznivý termín (celonárodní referendum o zrušení Senátu) shlédnout na 200 diváků, kteří vyplnili efektně nasvícený interiér nevelkého kostela a kterým bylo po jeho absolvování umožněno ochutnat číši moravského vína a setkat se osobně se všemi umělci. Koncert měl mezi diváky mimořádný ohlas, o čemž svědčí nejen bezprostřední reakce diváků, ale také fakt, že poměrně dlouhý program složený z děl Haydna, Beethovena a Janáčka musel být rozšířen o přídavek.

 

Pražákovo kvarteto-1

Pražákovo kvarteto-2

Pražákovo kvarteto-3