Velvyslanectví České republiky v Dublinu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní charitativní bazar v Dublinu

(Archivní článek, platnost skončena 15.05.2013 / 13:45.)

Zástupci Velvyslanectví ČR v Dublinu prezentovali dne 18. listopadu 2012 hostům mezinárodního bazaru tradiční české výrobky . Výtěžek z jejich prodeje byl následně poukázán ve prospěch irských charitativních organizací.

Dne 18. listopadu 2012 se v Hotelu Burlington v Dublinu uskutečnil další ročník Mezinárodního charitativního bazaru, jehož se letos zúčastnila také Česká republika. Bazar má za cíl poskytnout zisk z tržby za prodané kulturní předměty, tradiční národní pokrmy či nápoje irským charitativním organizacím.

V tomto roce byla událost pro ČR o to významnější, že na ní v roli prezidenta bazaru vystupoval velvyslanec Tomáš Kafka, jenž se v průběhu roku aktivně podílel na přípravě celé akce, kterou poté i slavnostně zahájil. Unikátní na letošním ročníku byla rovněž účast všech rezidentních velvyslanectví, což přispělo k mimořádné různorodosti prezentovaných výrobků.

Čestnými hosty akce byla choť irského prezidenta Sabina Coyne a primátor Dublinu Naoise Ó Muirí. Oba postupně navštívili český stánek, prezentovaný zaměstnanci českého velvyslanectví, a se zájmem diskutovali o českých kulturních tradicích.

ČR letos zájemcům nabízela především ruční práce z kukuřičného šustí s tradičními vánočními motivy z dílny Moravské dědictví paní Marie Kočišové, které byly do posledního kusu úspěšně rozprodány. K pohoštění se pak podávalo svařené víno a klasický bramborák. Většina hostů rovněž projevila velký zájem o celou řadu prezentovaných infobrožur a dalších propagačních předmětů s turistickou tematikou. Výsledkem původní aktivity polského a českého velvyslanectví v Dublinu byla rovněž úspěšná prezentace Visegrádské skupiny ve formě slevy na „V4 meal deal“ a informačních letáků.

 

Charitativní bazar

Český stánek

 

Charitativní bazar

Choť irského prezidenta Sabina Coyne v doprovodu velvyslance Tomáše Kafky

 

Charitativní bazar

Český stánek navštívil také primátor Dublinu Naoise Ó Muirí

 

Charitativní bazar

Velvyslanec Tomáš Kafka v doprovodu dalších titulářů

 

Charitativní bazar

Losování tomboly