Velvyslanectví České republiky v Dublinu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava Michala Singera v Corku (30.4.-22.5. 2013)

(Archivní článek, platnost skončena 31.05.2013.)

Galerie Cork Vision Centre vystavuje ve dnech 30.4.-22.5.2013 obrazy předního českého malíře Michala Singera. Výstava s názvem Argonauti byla slavnostně otevřena 30. dubna za přítomnosti zástupců města Cork, velvyslance T. Kafky a autora samého.

Dne 30. dubna 2013 se v druhém největším irském městě Cork uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy českého malíře Michala Singera s názvem Argonauti. Soubor celkem 20 děl tohoto předního českého umělce ocenilo v průběhu vernisáže cca 80 pozvaných hostů.

Výstavu Michala Singera zahájil zastupující starosta města J. Corr, společně s ředitelem galerie J. Millerem a velvyslancem T. Kafkou. Další přítomní představitelé města, stejně tak jako ostatní návštěvníci vernisáže hodnotili výstavu s nadšením. Na většinu z nich zanechala dojem především pestrost barev, mimořádná energie a celkově pozitivní náboj, který nesou prakticky všechna autorova díla.

Jeden z nejvýraznějších umělců dnešní doby, který se na pozici respektovaného autora vypracoval díky svébytnému stylu a enormní energii, bývá nejčastěji přirovnáván k novodobému Vincentu van Goghovi, jehož dílo osobně velmi ctí, ale přesahuje mnohotvárností a mnohostranností. Realizuje se v malbě, kresbě, grafice, kolážové tvorbě i užitém umění. Je známý také jako autor originálních esejistických, básnických a prozaických textů filozofického zaměření. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách významných státních a veřejných institucí, současně patří k vyhledávaným autorům mezi soukromými sběrateli.

Prohlédněte si fotogalerii z akce:

Singer-1

Michal Singer

 

Singer-2

Michal Singer, John Miller, Jim Corr, Tomáš Kafka

 

Singer-3

Velvyslanec Tomáš Kafka zahajuje výstavu

 

Singer-4

Michal Singer u svých obrazů