Konzulát České republiky v Düsseldorfu

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

O nás

Budova

Konzulát České republiky v Düsseldorfu tvoří společně s Českým centrem a zastoupeními agentur CzechTrade a CzechInvestČeský dům“. Český dům je pilotním projektem, kde poprvé „pod jednou střechou“ působí diplomatické zastoupení společně se všemi agenturami, které Českou republiku reprezentují v zahraničí. Tento model šetří náklady, umožňuje těsnou spolupráci všech subjektů a v neposlední řadě je i vstřícný pro návštěvníky. Na vytváření Českého domu se podílelystávající české subjekty, které již v SRN působily. Nejde tedy o rozšiřování zastoupení, ale o transformaci stávajících s cílem dosáhnout maximální efektivity a synergie jejich činnosti.

Impulsem ke vzniku Českého domu byla snaha posílit zastoupení ČR v západní, nejprůmyslovější části Německa. Prioritou jeho činnosti je podpora česko-německé ekonomické spolupráce a především českého exportu do SRN.

Změna úředních hodin v týdnu od 21. do 25.4.2014

kalendarik

Úřední hodiny v úterý 22.4.2014 a ve středu 23.4.2014 jsou z provozních důvodů zrušeny a přesouvají se na čtvrtek 24.4.2014 od 12:30 do 16:30 hod. a na pátek 25.4.2014 od 8:30 do 12:30 hod. více ►

Adresa, úřední hodiny, kontakt

Kdo je kdo?

postavicky_na_mape

Dlouhodobé priority konzulátu v Düsseldorfu