česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká účast na veletrhu GULFOOD 2014

Ve dnech 23. – 27. 2. 2014 se v Dubaji uskutečnil 19. ročník mezinárodního potravinářského veletrhu GULFOOD. Letošního ročníku se zúčastnilo 4.500 firem ze 150 zemí světa. Česká republika byla na veletrhu historicky poprvé zastoupena oficiální účastí s Národním pavilónem.

V rámci Národního stánku se výše uvedeného veletrhu zúčastnilo 6 firem (Laktos a.s., Bona Vita s.r.o., Emco s.r.o., Carla s.r.o., Poex a.s. a Semix Pluso s.r.o.). Samostatně pak vystavovaly další tři firmy -  Lacnea a.s., Interlacto s.r.o. a Al-Namura s.r.o.

Mezinárodní potravinářský veletrh je společně s evropským veletrhem ANUGA největším světovým veletrhem ve svém oboru. Zatímco však na výstavu ANUGA přijíždějí především evropští zákazníci, veletrh GULFOOD je pro řadu českých firem zajímavý tím, že zde mají možnost potkat partnery z celého světa. SAE dovezly v roce 2013 potraviny v hodnotě 32,4 mld. AED (8,87 mld.USD) a tento objem se bude v následujících letech zvyšovat. Na GULFOOD 2014 dominovaly zj. stánky Turecka, Španělska, Thajska, ČLR, USA, Kanady, Německa, Francie, Rakouska, Holandska a Švýcarska.