česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká účast na veletrhu ARAB HEALTH 2013

Ve dnech 28. – 31.1. 2013 proběhl v Dubaji již 38. ročník prestižního mezinárodního veletrhu zdravotnické techniky a služeb ARAB HEALTH 2013. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 3.500 firem (v loňském roce to bylo 2800 firem) ze 63 zemí celého světa, přičemž na veletrhu bylo představeno 32 národních pavilónů včetně České republiky.

O veletrh projevily značný zájem tradičně rovněž české podnikatelské subjekty. V Dubaji se jich představilo celkem 30. Některé z nich využily dotované účasti na českém národním stánku, ty větší, jako například LINET, BMT, BTL, LASAK aj., měly svůj samostatný stánek o několikanásobné rozloze s důstojným zázemím pro reprezentaci a pohoštění, zcela srovnatelný s největšími světovými firmami. Tři až čtyři české firmy představují ve svém oboru absolutní světovou špičku.

Dubaj je dnes světovou veletržní špičkou, většinou se zde pořádají veletrhy svým dosahem daleko přesahující hranice regionu. ARAB HEALTH je klasickou ukázkou, jedná se o jeden ze 2 největších veletrhů v oboru, kam se klienti sjíždějí z Evropy, Dálného Východu, Afriky i Austrálie. V oblasti zdravotnické techniky tvoří společně s veletrhem Medica v Düsseldorfem absolutní světovou špičku, liší se však svým zaměřením. Do Dubaje se dnes sjíždí klientela z celého světa. Navíc řada českých firem zde může potkat klienty, pro něž je získání víza na německý veletrh Medica komplikovanější, než návštěva veletrhu v Dubaji.