česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

South Sudan Investment Conference 2013

(Archivní článek, platnost skončena 18.12.2014.)

Ve dnech 4.-5. prosince 2013 se v hlavním městě Jižního Súdánu Jubě konala první domácí mezinárodní investiční konference nazvaná South Sudan Investment Conference 2013. Zahájení konference se zúčastnil také prezident Jižního Súdánu Salva Kiir Mayardit, který svůj proslov zakončil slovy „úspěšný obchod je o vytváření partnerství a podstoupení únosné míry rizika. Jižní Súdán je o tomto dnes, ne zítra...“

Konference se dle hlavního hostitele, ministra financí, obchodu, investic a ekonomického plánování Aggreye Tissy Sabuniho, účastnilo 541 oficiálních delegátů z 55 zemí. Celkově pak na konferenci participovalo přibližně 1 000 účastníků. Přibližně čtyřicet zahraničních společností přicestovalo s konkrétními nabídkami na realizaci investičních projektů. Součástí konference byla také souběžná B2B jednání.

Konference byla rozložena do dvou dní, které obsahovaly celkem dvanáct tematických panelů. Prezentace přednášeli ministři či náměstci ministrů daných rezortů. Formálními předsedy jednotlivých panelů byli zvoleni guvernéři či viceguvernéři jednoho z deseti států Jihosúdánské republiky. Organizátoři tak chtěli jasně zdůraznit potenciál všech částí země a povzbudit investory pro projekty na celém území, nejenom v okolí hlavního města Juby. Mezi panelisty potom byli jednak zástupci zahraničních institucí (OSN, Světová banka), zahraničních firem, ale také domácí zástupci z akademické a ekonomické sféry.

Potenciál Jižního Súdánu v mnoha oblastech jako jsou ropný průmysl, infrastruktura, energetika, zemědělství, zpracování zemědělských produktů, potravinářství, těžebním průmyslu či cestovním ruchu byl patrný ze všech prezentací, množství dotazů a četnosti průběžných diskuzí a jednání účastníků konference. Vláda současně vyslala investorům jasný signál, že je připravena se učit ze svých chyb a průběžně je v rámci diskuze s partnery odstraňovat. Jednotlivé prezentace obsahují nejen obecné informace o potenciálu země, ale také konkrétní projekty v daných sektorech.

Přiložen je program konference a souhrnný dokument všech prezentací.

přílohy

Program South Sudan INvestment Conference 2013 543 KB PDF (Acrobat dokument) 17.12.2013

South Sudan Investment Conference 2013 - Prezentace 8 MB PDF (Acrobat dokument) 17.12.2013