česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká republika na Mezinárodním veletrhu v Alžíru

Ve dnech 29. května až 3. června 2013 se v hlavním městě Alžírska uskutečnil mezinárodní veletrh - Foire Internationale d'Alger, kterého se zúčastnila také České republika. Řada firem tak měla možnost prezentovat zahraničním partnerům své nabídky, a přispět tak k dalšímu rozvoji česko-alžírských obchodních vztahů.

Hlavní přínos projektu účasti spočíval v oživení přerušené tradice českého stánku na hlavním alžírském veletrhu, praktické příležitosti pro české firmy se ho zúčastnit a ve zvýšení pravděpodobnosti zájmu o dodávky z ČR. Na stánku se prezentovalo 17 českých firem, které dodaly své prospekty, plakáty či vzorky nebo na veletrh delegovaly své zástupce.

Při slavnostním otevření veletrhu se u českého stánku zastavil alžírský předseda vlády Abdelmalek Sellal ke krátkému rozhovoru s velvyslancem České republiky v Alžíru Pavlem Kluckým. Tím byl také na vysoké oficiální úrovni demonstrován zájem o další rozvoj česko-alžírských vztahů.

Účast firem z České republiky představovala demonstraci zájmu české strany přispívat k rozvoji česko-alžírských hospodářských styků. Příležitost pro české firmy prezentovat se na největším alžírském veletrhu je příležitosti, jak zvýšit zájem o dodávky z ČR. Zájem jak ze strany českých firem tak ze strany návštěvníků veletrhu předčil očekávání.