česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

2013-České průmyslové výrobky v Serres

Dne 29.5.2013 se v severořeckém městě Serres uskutečnila prezentační akce «České průmyslové výrobky v Serres», jejímž cílem bylo představit českou průmyslovou výrobu a podpořit tak zejména ekonomickou spolupráci s regionem Střední Makedonie a jeho městem Serres.


Pořadatelem akce bylo Velvyslanectvím České republiky v Řecku a financována byla z prostředků Ministerstvem zahraničí České republiky v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie s názvem „Dny české techniky v regionu Makedonie“. Záštitu jí poskytly Obchodní a průmyslová komora města Serres a region Střední Makedonie, které se zasloužily o její širokou medializaci ve všech sdělovacích prostředcích. Podporu poskytl rovněž Městský úřad Serres. Na přípravě akce velvyslanectví úzce spolupracovalo s místními zástupci firem DEMETER (zástupce Zetoru, Agrostroje a Mitas) a Škoda Auto a také s Asociací zemědělské a lesnické techniky ZETIS se sídlem v Brně.

V průběhu akce byly prezentovány zajímavé české průmyslové výrobky s důrazem na zemědělskou techniku a osobní automobily, které mají v oblasti velkou tradici. Stranou nezůstaly ani technologie na využití obnovitelných zdrojů energie, kotle na pelety, plynové instalace do vozidel, pneumatiky, lovecké a závodní zbraně, křišťál a české pivo.

Prostřednictvím svých zástupců se představily české firmy:
ZETOR
ŠKODA Auto
MITAS
AGROSTROJ
LASKI
VARI
HL PROPAN
HYDROHROM
CINK HYDRO-ENERGY
PONAST
ČESKÁ ZBROJOVKA
CRYSTAL BOHEMIA a CRYSTALITE BOHEMIA

Prezentaci průmyslových výrobků doprovázela výstava «Světové dědictví UNESCO – památky v České republice» a byly promítnuty filmy agentury CzechTourism o krásách České republiky. Z řecké strany byl promítnut krátký dokumentární film ke 100. výročí osvobození města Serres. 

Fotografie z akce:
Pohled do naplněného konferenčního sálu
Zástupce velvyslankyně ČR Ing. Miloš Kučera při prezentaci České republiky
Citigo v konferenčním sále
Reklamní bannery v hale hotelu
Reklamní bannery v předsálí
Výstava «Světové dědictví UNESCO – památky v České republice» a český křišťál
Nové modely Škoda Auto
Traktory Zetor a pneumatiky Mitas