česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Velvyslanec Matula vystoupil na zasedání Kaspicko-evropského integračního business klubu

(Archivní článek, platnost skončena 30.06.2013.)

Velvyslanec Radek Matula se dne 23. ledna 2913 zúčastnil – společně s vedoucími diplomatických misí zemí Evropské unie a kaspicko-černomořského regionu – zasedání Kaspicko-Evropského integračního business klubu (CEIBC) v Baku na téma „Kaspicko-evropský dialog“.

R. Matula

Ve svém vystoupení informoval členy Klubu o stavu a perspektivách rozvoje ekonomické spolupráce mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem a o vzájemném obchodním obratu mezi oběma zeměmi, který by za celý rok 2012 mohl dosáhnout výše cca 1,4 mld. EUR. Velvyslanec zmínil rozvíjející se kontakty mezi představiteli obchodních kruhů obou zemí, dobrou reputaci české průmyslové produkce v Ázerbájdžánu a zdůraznil zájem českých firem o spolupráci s ázerbájdžánskými partnery v mnoha oblastech. Vyzval společnosti – členy CEIBC – k aktivní spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Baku.

CEIBC

Velvyslanec rovněž informoval o připravovaném otevření zastoupení české Komory pro hospodářskou spolupráci se zeměmi SNS v Baku (v průběhu 1. pololetí 2013).

Galerie


CEIBC