česky 

rozšířené vyhledávání

Obecné informace, kontakt

Základním úkolem obchodně-ekonomického úseku ZÚ Bangkok je podpora a prosazování českých obchodně-ekonomických zájmů v Thajsku, v Kambodži, v Laosu a v Myanmaru, které zastupitelský úřad regionálně zastřešuje. Největší důležitost je samozřejmě kladena na podporu českého vývozu.


Základním úkolem obchodně-ekonomického úseku ZÚ Bangkok je podpora a prosazování českých obchodně-ekonomických zájmů v Thajsku, v Kambodži, v Laosu a v Myanmaru, které zastupitelský úřad formálně zastřešuje. Největší důležitost je samozřejmě kladena na podporu českého vývozu do těchto teritorií. V této souvislosti se OEÚ věnuje průběžnému shromažďování informací obecného i odborného charakteru důležitých pro rozvoj vzájemného obchodu a zvláště pro stávající i potenciální české vývozce a investory a propagaci českých výrobků. O veškerých zásadních změnách a novinkách v teritoriu včetně obecných možností spolupráce, aktuálních poptávek ze strany thajských firem a veřejných výběrových řízení (tendrů) OEÚ informuje bezplatně českou podnikatelskou sféru prostřednictvím k tomu určených kanálů (Czech Trade, Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR resp. jednotlivé odborné svazy, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR atp.). Z důvodu obsazení OEÚ pouze jedním pracovníkem a velikosti a významu pokrývané oblasti se činnost OEÚ logicky zaměřuje především na Thajsko, přičemž v případě ostatních zemí (Kambodža, Laos, Myanmar) jsou nabízeny pouze omezené služby.

Spolupráce obchodně-ekonomického úseku s českými firmami se formálně řídí tzv. "Zásadami spolupráce obchodně-ekonomických úsek ZÚ ČR s podnikatelskými subjekty"(KODEX) , který lze nalézt na adrese: http://www.mzv.cz/servis/Soubor.asp?ID=8461. Tento KODEX klasifikuje jednotlivé ZÚ do tří kategorií s tím, že ZÚ Bangkok spadá do katagorie č.2.

Kontaktní informace :

Vedoucím obchodně-ekonomického úseku ZÚ ČR v Bangkoku je v současné době Milan Hupcej, kterého je možno kontaktovat na adrese :

Embassy of the Czech Republic

71/6 Ruam Rudee Soi 2

Ploenchit Rd., P.O. Box 522

Bangkok 10330, Thailand

Tel : +66-(0)2-2509223, +66-(0)2-2509224

Fax : +66-(0)2-2509225

E-mail : bangkok@embassy.mzv.cz

přílohy

Kodex_2004 43 KB DOC (Word dokument) 26.8.2008