česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Více studentů z Číny do Baťova Zlína

Pekingské velvyslanectví se stalo další zastávkou na cestě představitelů Univerzity Tomáše Bati (UTB) ze Zlína po Číně, když se 7. listopadu hned po předchozí prezentaci Škody Auto na rezidenci úřadu sešli zejména zástupci tisku, aby si poslechli, proč by měli čínští studenti vyrazit za dalším vzděláním do vzdáleného a z pohledu této obří země miniaturního města kdesi ve středu Evropy.

Stejně jako předtím ve městech Guangzhou, Chengdu a Šanghaj hovořil prorektor univerzity o její historii a současnosti, studijních oborech, možnostech uplatnění a významu studia v zahraničí pro rozšíření obzoru i jazykových schopností. Bližší detaily o jednotlivých fakultách přednesli v dalších prezentacích jejich zástupci, kteří stejně jako prorektor měli pro publikum přichystané jejich čínské verze.  Důležitou roli sehrálo i vystoupení jedné z čínských absolventek univerzity, která mohla posluchačům předat své zkušenosti a doporučení ohledně studia v České republice a konkrétně na UTB. Na závěr prezentace proběhla diskuse o dalších otázkách, které zajímaly přítomné hosty.

Delegace UTB následně odcestovala na poslední prezentaci do partnerské provincie Zlínského kraje Shandongu, aby se vrátila do Pekingu a setkala se zde se zástupci několika místních univerzit, s nimiž by ráda navázala užší spolupráci. Návštěva UTB přispěla k postupnému zviditelňování českého vysokoškolského vzdělávání a možností, které může nabídnout čínským studentům v nelítostné konkurenci mnoha dalších vyspělých zemí Evropy, Severní Ameriky i dalších destinací.

Galerie


UTB