česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Galerie českého skla přináší na trh nové výrobky i umění

Přítomnost českého skla v Číně pomalu narůstá. Nedaleko Chrámu nebes, jedné z hlavních pekingských památek, a Perlového obchodního domu, který se stal symbolem rostoucí atraktivity čínských výrobků i kupní síly místních spotřebitelů, se nachází další z mnoha nových prosklených budov vystavěných ve stavební horečce posledních tří dekád. Na jeho fasádě září nápis Pekingské centrum skla a uvnitř se blýská české sklo asi deseti různých výrobců, jak jsme již psali v předchozích zprávách z jednání, kterých jsme se zde účastnili.


V pátek 23. listopadu se k těmto předchůdcům přidala další firma – BOMMA (Bohemia Machine s. r. o.), která po dohodě s Czech Glass Gallery předvedla své výrobky prvnímu čínskému publiku. Pozvaní novináři, obchodníci i potenciální zákazníci mohli na slavnostním otevření galerie spatřit také vybrané kusy uměleckého skla, které po několikaletém hostování na půdě velvyslanectví v Pekingu zakotvily pod dozorem dalšího patrona projektu, tvůrce a odborníka v oboru R. Stehlíka.

Zástupci velvyslanectví se zúčastnili uvedené akce a získané kontakty budou spolu se zástupci zúčastněných firem a tvůrci rozpracovány do nových projektů, které ve svém důsledku rovněž přispějí k většímu zviditelnění českého skla, šikovnosti českých sklářů a umělců i České republiky obecně. Galerie českého skla plánuje v blízké budoucnosti zorganizovat výstavu děl jak vybraných českých umělců, tak i jejich čínských protějšků ve vzájemné spolupráci.

Galerie


cz sklo nove vyrobky a umeni