česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Na vlně nanovláken a nových technologií

Nanotechnologie patří mezi obory, v nichž Česká republika vyniká díky svým talentovaným a pracovitým lidem ve výzkumu, vývoji i výrobě. Snahou státu i naší snahou je, aby podobného úspěchu dosáhly v té finální fázi, to znamená v prodeji, uplatnění na trhu.

Podpora státu může být v tomto směru pomyslným jazýčkem na vahách, proto se tímto směrem ubírají také kroky velvyslanectví v Pekingu. Velmi dobrou příležitostí, jak ukázat čínským partnerům možnosti a schopnosti českých nanotechnologických firem a zviditelnit možnosti dvoustranné spolupráce, se stala prezentace neboli oficiální zahajovací akce společnosti Nafigate Corporation, která 20. listopadu sezvala s pomocí velvyslanectví na jeho rezidenci desítky firem z oboru, novinářů, vědců, ale i podnikatelů, kteří hledají příležitosti pro investice.

Zatímco v kinosále probíhala prezentace firmy Nafigate, jejímiž čestnými hosty a přednášejícími byli na pozvání ředitele L. Mareše profesor z National University of Singapore, vyhlášená světová kapacita v oboru nanotechnologií, a profesorka z Jilin University, v předsálí ukazovaly nainstalované přístroje přednosti nanovlákenné membrány v porovnání s klasickou membránou při filtraci vody, praktické výsledky technologie na recyklaci odpadních olejů na biologicky odbouratelné potravinové obaly vyvinuté Vysokým učením technickým v Brně a další informace o firmě i českých nanotechnologiích. Akce se setkala s opravdovým zájmem na čínské straně, o čemž svědčily jednak četné dotazy přítomných hostů, tak i následná jednání L. Mareše s potenciálními partnery a ohlasy v tisku. Další akce na podporu tohoto pro český export prioritního oboru v ČLR budou ve spolupráci s firmou Nafigate i dalšími českými podniky následovat v příštím roce.

Galerie


Na vlne nanovlaken