česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše v ČLR

Návštěva delegace hejtmana Zlínského kraje (ZK) Libora Lukáše v ČLR ve dnech 13. – 19. 5. 2007 potvrdila již dříve započatou spolupráci mezi ZK a provincií Shandong, která se úspěšně rozvíjí a přináší první konkrétní kontakty též na úrovni podnikatelského sektoru.

Návštěva delegace hejtmana Zlínského kraje (ZK) Libora Lukáše v ČLR ve dnech 13. - 19. 5. 2007 potvrdila již dříve započatou spolupráci mezi ZK a provincií Shandong, která se úspěšně rozvíjí a přináší první konkrétní kontakty též na úrovni podnikatelského sektoru. Na čínské straně byl program velmi dobře připraven místními představiteli v Shenyangu (provincie Liaoning) i v Jinanu (provincie Shandong). Hlavním výstupem návštěvy bylo podepsání dohody o spolupráci mezi ZK a provincií Shandong, jakož i podpis partnerské dohody města Zlína s hlavním městem provincie Liaoning, městem Shenyang. Důležitou součástí úspěšné návštěvy ZK byly rovněž aktivity podnikatelské části delegace, která čítala celkem dvanáct podnikatelů z různých oborů činnosti a měla možnost se jednak setkat s potenciálními partnery v obou provinciích, tak na závěr získat praktické informace a vyslechnout zkušenosti některých českých firem působících na čínském trhu.

Je třeba ocenit dosavadní konzistenci v přístupu Zlínského kraje ke spolupráci s provincií Shandong a města Zlína s městem Shenyang. Po úvodních jednání proběhla již další setkání na české i čínské půdě a po zvážení možností spolupráce došlo k podpisu dohody mezi oběma subjekty s tím, že důraz bude kladen na ekonomickou spolupráci, přičemž rozvíjeny budou i další oblasti působení. Podnikatelé během návštěvy v ČLR využili možnosti navázat kontakty s potenciálními partnery a ve spolupráci se ZÚ získali také konkrétní poznatky a zkušenosti s působením na místním trhu. Podobně jako v případě dalších delegací bylo nezanedbatelným efektem i získání alespoň základního obrázku o současné Číně, aby mohly zainteresované subjekty reálně zhodnotit potenciál místního trhu a své šance na úspěch za podpory regionálních struktur.

Seznam členů delegace a firem:

Delegace hejtmana:

Libor LUKÁŠ hejtman Zlínského kraje

Josef SLOVÁK náměstek hejtmana Zlínského kraje

Hynek STESKA člen rady Zlínského kraje

Martin JANEČKA náměstek primátorky města Zlína

Miroslav HLADÍK náměstek primátorky města Zlína

Stanislav MINAŘÍK vedoucí Odboru Kanceláře hejtmana

Peter HUNÁK vedoucí oddělení vnějších vztahů Odboru Kanceláře hejtmana

Luboš CHALOUPKA rektor Univerzity J. A. Komenského, Praha

Petr KOLÁŘ prorektor pro vědu a zahraniční styky, Univerzita J. A. Komenského

David UHER tlumočník

Jakub VYKOUKAL tlumočník

Podnikatelská delegace:

Jiří KUČERA ředitel JVM-RPIC

Jiří ČEVORA RayService

Milan DIVILA Upman

Otto DURĎÁK TVD

Jaroslav KRYŠPÍN Contbau, E-mat

Vladimír MACHŮ Rozam

Miroslav STRNAD PGI

Jiří VRTĚLKA TS Electronics

Marek ČABLA ČABLA

Josef FORNÁL Fornal Trading

zpět na přehled zpět na aktivity