česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Více prostoru pro spolupráci v turistickém ruchu

Zvýšit počet čínských turistů v České republice, prodloužit jejich pobyt a učinit jej pestřejším, prodiskutovat možné zavedení přímého leteckého spojení mezi Prahou a Pekingem – to byla témata, s nimiž přijela do čínského hlavního města delegace vedená ministrem pro místní rozvoj K. Jankovským na konci prvního listopadového týdne.

Na pozvání velvyslance L. Sečky se v nedělní podvečer 11. listopadu na rezidenci velvyslanectví sešla delegace Ministerstva pro místní rozvoj, agentury CzechTourism a Česko-čínské komory vzájemné spolupráce s představiteli úřadu pro kulturní spolupráci a cestovní ruch pekingské vlády, Asociace pro přátelství s cizími zeměmi, čínských cestovních kanceláří a leteckých společností, aby spolu prodiskutovali výše uvedené otázky a další témata, která obě strany zajímají. V přátelském duchu a v doprovodu lahůdek z české kuchyně, připravené mistrem kuchařem z velvyslanectví, se nedělní večer stal další z cenných příležitostí ke vzájemnému setkávání, poznání a lepší spolupráci.

Po krátkém pobytu v Pekingu pokračovala česká delegace rychlovlakem do Šanghaje, kde se na pozvání Čínské národní turistické správy (CNTA) zúčastnila veletrhu cestovního ruchu Tourism Mart Shanghai a setkala se s představiteli šanghajské vlády, Ministerstva zahraničních věcí, CNTA i zástupců dalších patnácti zemí střední a východní Evropy, které jsou zapojeny do tzv. Varšavské iniciativy premiéra Wen Jiabao na posílení spolupráce mezi ČLR a tímto regionem.

Galerie


jankovsky