česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Účast českých firem na mezinárodním veletrhu EcoFair a Energetika (10.-12.10.2012)

(Archivní článek, platnost skončena 07.02.2013.)

Na 9. mezinárodním veletrhu ochrany životního prostředí EcoFair, který se uskutečnil v Bělehradě ve dnech 10.-12. října 2012 (spolu s 8. ročníkem veletrhu Energetika) se prezentovalo 23 českých firem v rámci společné účasti OPPI. Na letošním ročníku byla Česká republika hlavní partnerskou zemí. Účast hodnotíme jako velice zdařilou a úspěšnou. Česká expozice mimo jiné získala od organizátorů zlatou medaili za účast.

Letošní 9. ročník mezinárodního veletrhu EcoFair lze hodnotit jako úspěšný. Na ploše 4.313 m2 (v roce 2011 byla plocha veletrhu 4.256 m2) se představilo 207 vystavovatelů (v roce 2010 byl počet 211) z 15 zemí (vloni z 11). Počet návštěvníků činil 12.440 (loni 12.100).

Na veletrhu byla prezentována rozsáhlá expozice ČR o celkové výměře 246 m2. Jednalo se o společnou účast podpořenou v rámci OPPI.

Účastnily se následující firmy z ČR: DTZ Liberec s.r.o.; EKOSYSTEM spol. s.r.o.; Elkoplast Zlín; Geotest a.s.; Kovodružstvo Strážov; Královopolská Ria a.s.; LUX-PTZ s.r.o.; Mepla; MOSEV plast s.r.o.; NOEN; NWT a.s.; ODES s.r.o.; Presskan system a.s; První brněnská strojírna  Velká Bíteš; REFLEX Zlín spol. s.r.o.; Renosa; TopolWater; VAPO spol s.r.o.; VHS Brno a.s; VST Engineering spo. s.r.o.; WOMBAT s.r.o.; ZVVZ-Enven Engineering a.s.; Žďas a.s. a na posledním stánku byla společná účast CzechTrade a Hospodářské komory ČR.

V rámci účasti byl organizován hojný doprovodný program. Dne 3.10.2012 se uskutečnila tisková konference k veletrhu. Za českou stranu vystoupil L. Joza, vedoucí ekonomického úseku ZÚ Bělehrad a J. Hansl, ředitel zahraničního odboru Hospodářské komory ČR.

Dne 12.10.2012 od 18.00 se na ZÚ Bělehrad uskutečnil koktejl, na kterém velvyslankyně ČR v Srbsku Hana Hubáčková pozdravila zúčastněné vystavovatele a zástupce srbských institucí při příležitosti. Cílem akce bylo vyzdvihnout, že na letošním ročníku veletrhu je ČR země partner. Koktejlu se zúčastnilo cca 90 návštěvníků.

Při samotném zahájení veletrhu navštívila českou expozici také ministryně energetiky, rozvoje a ochrany životního prostředí Srbské republiky Zorana Mihajlović.

Dne 13.10.2012 se v prostorách výstaviště uskutečnil „Český den“, který sestával z tiskové konference a ze semináře/workshopu. Na tiskové konferenci vystoupili vedoucí ZK CzechTrade Bělehrad P. Svoboda, L. Joza, ředitel ČRA M. Pastvinský a představitelka HK ČR L. Marková. Tiskové konference se zúčastnilo cca 40 osob.

Odpolední seminář zahájili za českou stranu P. Svoboda, L. Joza, M. Pastvinský a za srbskou stranu poradce předsedy Hospodářské komory Srbska  S. Mitrović, dále náměstek ministryně energetiky H. Stojković a ředitel odboru pro evropskou integraci ministerstva energetiky M. Tadić. Následovala prezentace českých vystavovatelů provedená L. Markovou.

Účast na semináři byla velice pozitivní, zúčastnilo se cca 110 osob. Tento den navštívila také expozici ČR také velvyslankyně Hubáčková.

Komentář ZÚ

Podle vyjádření vystavovatelů hodnotí většina z nich svoji účast na veletrhu pozitivně. ZÚ Bělehrad zastává názor, že letošní organizace a realizace účasti byla na velice vysoké úrovni.

Skutečnost, že ČR byla země partner velice přispěla k zviditelnění našeho zájmu o obchodně-ekonomickou spolupráci nejen v oblasti ochrany životního prostředí a energetiky. Na samotném výstavišti byla česká účast nepřehlédnutelná, stejně jako upoutávky na ni. Výrazný byl také mediální zájem o účast ČR.

K úspěšnému průběhu přispěla také přítomnost ředitele ČRA M. Pastvinského. Doprovodný program hodnotíme velmi pozitivně, účast představitelů srbských institucí a firem oproti loňskému ročníku byla cca dvojnásobná.