česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní hračkářský veletrh Spielwarenmesse 2014 v Norimberku

Ve dnech 29. ledna až 3. února se v Norimberku konal každoroční hračkářský veletrh Spielwarenmesse 2014. Jedná se o největší evropský veletrh v daném oboru a proto je bohatě zastoupen i českými výrobci a vývozci s velmi širokou škálou produktů od dětského nábytku, přes edukativní pomůcky, stolní hry, stavebnice až po modely lodí, vlaků, aut či letadel z nejrůznějších materiálů. V letošním roce mělo na veletrhu svůj stánek celkem 57 českých firem. Veletržní účast českých firem byla podporována vládní agenturou Czechtrade a osobně jej navštívil rovněž zástupce ZÚ Berlín. Mnozí čeští výrobci jsou na mezinárodních trzích úspěšní a často rovněž kooperují s velkými zahraničními firmami.


Společný český stánek pod hlavičkou Czechtrade.


Stánek české firmy MPM, která na veletrhu zastupovala i řadu menších českých výrobců.


Stánek firmy Fox Toys představil řadu novinek v oboru automobilových modelů (zde Škoda 130 RS v různých provedeních).


Na stánku velké modelářské firmy Ixo Models z Hongkongu byly prezentovány modely Tatry 148 s různými nástavbami, které vznikají v kooperaci s českou firmou Fox Toys.


Dnes již světoznámá česká firma Abrex vystavovala své výrobky modelů české dopravní techniky.


Firma Merkur prezentovala nejen známou stejnojmennou stavebnici, doplněnou dnes i o řadu elektronických prvků, ale i sérii plechových modelů vlaků.


Některé výrobky českého průmyslu dosáhly takového věhlasu, že jejich modely lze nalézt i u zahraničních firem. Zde např. na stánku britské firmy Ripmax rádiem řízený model letounu L-139 Albatros (v pozadí větroň Blaník).