česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-rumunské podnikatelské fórum v Bukurešti

Ve dnech 20.-21. května 2014 se členové doprovodné podnikatelské mise vedené prezidentem Svazu průmyslu a dopravy České republiky J. Hanákem zúčastnili několika akcí.

Dne 20. května 2014 se v Národní bance Rumunska uskutečnilo Česko – rumunské podnikatelské fórum. Přítomné oslovil prezident České republiky Miloš Zeman, který byl v Rumunsku na oficiální návštěvě, a guvernér Národní banky Rumunska Mugur Isarescu. Dalšími řečníky byli státní tajemník z Ministerstva hospodářství Rumunska B. Pandelica, náměstek ministra průmyslu a obchodu K. Novotný, prezident Svazu průmyslu a dopravy České republiky J. Hanák.

Fórum organizovalo Velvyslanectví ČR ve spolupráci s Asociací exportérů a importérů Rumunska společně se Svazem průmyslu a dopravy České republiky. Akce se zúčastnilo více než 150 zástupců českých i rumunských firem z oborů bankovnictví, energetiky, logistiky, průmyslu nebo strojírenství. Na fóru byli přítomni zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, Ministerstva hospodářství Rumunska a dalších významných institucí. Během pracovní části fóra došlo k podpisu smlouvy mezi Chemoprojektem a Azomures. Součástí fóra byl B2B networking mezi všemi českými a rumunskými firmami.

Ve večerních hodinách se firmy zúčastnily networkingu v rámci inaugurace české kancelářské budovy Green Gate, kterou v Rumunsku postavila společnost Syner Romania.

Dne 21.5.2014 společnost ČEZ Romania pro firmy připravila dopolední snídani. České firmy byly seznámeny hlavními partnery ČEZ Romania  Ernst&Young, Tuca Zbarcea & Associates a EBRD se specifiky rumunského trhu, s důrazem na makroekonomiku, právní a legislativní perspektivy. V rámci akce se pořádal B2B setkání s generálními řediteli Ernst& Young, EBRD, Tuca Zbarcea & Associates, Deloitte, ADREM Invest, CITI Bank, GE, Fine Consulting, Energobit, Reinvest, NEI Holding, SGS, Target, CEO Management and Rogalski Damaschin PR.