česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Předseda vlády Victor Ponta zahájil konferenci ČEZu Energypedia

Ve dnech 9.-10.10.2012 se v bukurešťském hotelu Intercontinental konal 1. ročník konference Energypedia, největší a nejvýznamnější oborové konference v Rumunsku. Akce se konala pod záštitou Velvyslanectví ČR v Bukurešti.

Konferenci Energypedia zahájil předseda vlády Rumunska Victor Ponta ve společnosti velvyslance ČR Jiřího Šitlera a generálního ředitele ČEZ Romania Jana Veškrny. Dále byli přítomni státní tajemník z Ministerstva ekonomiky, zástupce Poslanecké sněmovny, Národního energetického regulačního úřadu ANRE, Národní rady pro konkurenceschopnost, advokátní kanceláře Ţuca, Zbârcea & Asociaţii, generální ředitel společnosti Hidroelectrica a Electrica, dále konkurenční EoN Romania,Enel, GDF Suez Energy România.

Energypedia slučuje všechny významné hráče v oboru z oblasti distribuce, prodeje, výroby konvenční energie a také výroby obnovitelných zdrojů energie. Skupina ČEZ touto iniciativou převzala roli strategického partnera při rozvoji tohoto sektoru v Rumunsku, který představuje významnou část mozaiky evropského energetického trhu. Přednášky byly zaměřeny nejen na současný vývoj, ale také na budoucnost. Generální ředitel ČEZ Romania Jan Veškrna klade důraz na vzdělání. V této souvislosti v rámci slavnostního večera udělil šesti nejlepším studentům z elektrotechnické fakulty Univerzity v Craiově diplomy.