česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Český vánoční trh v New Yorku

(Archivní článek, platnost skončena 19.06.2014.)

Ve velkém sále České národní budovy v New Yorku se v sobotu 16. listopadu 2013 uskutečnila celodenní prezentace českých vánočních ozdob spojená s jejich prodejní výstavou, kterou uspořádal Generální konzulát České republiky ve spolupráci s firmou European Trading Company z města Brown Deer ve Wisconsinu.

Návštěvníci tohoto premiérového Českého vánočního trhu si mohli prohlédnout a zakoupit vánoční ozdoby českých výrobců ORNEX s.r.o. Jablonec nad Nisou, HAN s.r.o. Jičín a Vánoční ozdoby DUV Dvůr Králové n.L., které firma European Trading Co. dováží do USA již od roku 1994. Jejich Golden Bell Collection nabízí největší výběr českých vánočních ozdob v celých Spojených státech amerických.

Prezentace skleněných ozdob, které vytvářejí skláři v Čechách a na Moravě již od 19.století, byla vhodně doplněna promítáním videa o ruční řemeslné výrobě ozdob, reprodukcí tradičních českých vánočních koled a svařeným vínem. Tato kombinace návštěvníky nenásilně přenesla v čase o víc než měsíc dopředu do Vánočních svátků a přispěla k příjemné atmosféře, ve které se košíky nakupujících mnohdy plnily až po okraj.

Kvůli velkému úspěchu tohoto „zkušebního ročníku“ akce vyjádřili manželé Cinádrovi z European Trading Co. přání prodejní prezentaci českých vánočních ozdob v příštím roce zopakovat.

V případě, že jste neměli možnost navštívit tuto jedinečnou událost, můžete nahlédnout do katalogu a zakoupit některé z ozdob online:http://www.shop.europetrade.us/.

 

CCM CCM

CCM