česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Co byste měli vědět před cestou do USA

Informace na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a amerického ministerstva zahraničí.

Pro aktuální informace před cestou do USA navštivte stránky Ministerstva zahraničních věcí České republiky, které se podrobně věnují informacím věnujícím se vstupu na území Spojených států.


Aktuální doporučení a varování

V této kapitole upozorňuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR na nejzávažnější rizika či jiné podstatné okolnosti spojené s cestováním do vybraných zemí.


Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD)

Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

Projekt Czech POINT

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál (Czech POINT) je projekt, který umožňuje získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny a převádět písemné dokumenty do elektronické podoby. Cílem projektu je vytvořit službu pro komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa, které se nazývá kontaktní místo veřejné správy.

Chřipka A(H1N1) - Informace

Odkazy na informační zdroje ohledně chřipky A(H1N1)

Výzva českým občanům cestujícím do zahraničí

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyzývá české občany, kteří se budou vyskytovat v zahraničí v oblasti, jež bude náhle postižena přírodní katastrofou, teroristickým útokem nebo obdobnou událostí, aby se neprodleně spojili se svými příbuznými nebo se zastupitelským úřadem České republiky působícím v dotčené oblasti. Důvodem je zájem na tom, aby nebyli zahrnováni mezi pohřešované osoby v případech, kdy k tomu nebude reálný důvod.

Desatero na cesty

V zájmu prevence nežádoucích komplikací a nepříjemností při Vašich cestách do zahraničí připomínáme několik základních zásad.

Pomoc v nouzi

Poskytováním pomoci se rozumí způsoby řešení situace občana ČR (dále jen „občan“), který se ocitl v nouzi v zahraničí v důsledku mimořádné události hodné zvláštního zřetele, např. při autohavárii, hospitalizaci, v souvislosti s náhlým úmrtím, při omezení osobní svobody, při odcizení nebo ztrátě cestovních dokladů nebo finančních prostředků, a jestliže není schopen řešit tuto situaci bez pomoci českého úřadu.

Konzulární ochrana občanů ČR v rámci EU

Konzulární ochrana občanů České republiky diplomatickými misemi a konzulárními úřady ostatních členských států Evropské unie.

Instruktážní film "Krizové situace v zahraničí"

Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR připravilo krátký instruktážní film "Krizové situace v zahraničí"