česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zástupci České rady pro šetrné budovy

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Dne 15. října 2013 se v prostorách České národní budovy uskutečnil kulatý stůl se čtyřmi zástupci České rady pro šetrné budovy (dále CZGBC), kteří do New Yorku přijeli v rámci podnikatelské mise organizované CZGBC a GK New York ve spolupráci se zastoupením MPO/CzechInvest v New Yorku a místní advokátní kanceláří Hodgson Russ LLP, která má za jednu ze svých priorit mezinárodní spolupráci při podpoře čistých technologií. Finanční prostředky na program této mise byly částečně poskytnuty Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie.

V rámci kulatého stolu, který slavnostně zahájil generální konzul ČR v New Yorku Martin Dvořák a jehož se na americké straně zúčastnilo pečlivě vybraných téměř dvacet zástupců developerských firem, finančních a investičních společností, zástupců místní samosprávy i firem přímo se zabývajících čistými technologiemi, měli představitelé CZGBC možnost prezentovat svoje úspěšné projekty z oblasti výstavby šetrných budov, diskutovat na téma možností financování výstavby šetrných budov v USA i jinde ve světě, a také si udělat konkrétní představu o nárocích a odlišnostech trhu v USA a o možnostech a potřebách nutných pro úspěšné zapojení se do místních lukrativních stavebních projektů s nízkým dopadem na životní prostředí (např. odlišné předpisy, používané technologie, rozvoj infrastruktury atd.).

Součástí živé diskuse, která se protáhla výrazně přes původně plánované dvě hodiny, byly také otázky případné spolupráce českých a amerických společností na projektech realizovaných ve třetích zemích.

CGBC CGBC