česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezentace moravských vín v NY

(Archivní článek, platnost skončena 23.05.2014.)

Dne 20. května 2013 se v České národní budově v New Yorku uskutečnila prezentace moravských vín, organizovaná ve spolupráci GK New York, Klubu Sommelierů a americké firmy Czech Wine Imports, která počátkem roku 2013 zahájila import a distribuci moravských vín v USA. V současné době má firma ve svém sortimentu 18 moravských vín, které dodává do stále se rozšiřující sítě newyorských maloobchodních provozoven a restauračních zařízení.

V rámci prezentační akce byla širokému místnímu publiku (zúčastnilo se více než 220 osob, a to jak z odborné tak i laické veřejnosti, představitelů místních krajanských sdružení i newyorského konzulárního sboru) představena vína ze čtyř tradičních pěstitelských oblastí Moravy, a to oblasti Znojemské, Mikulovské, Velkopavlovické a Slovácké. Kromě představitelů Vinařského fondu ČR a Klubu Sommelierů se ochutnávky zúčastnil i špičkový český sommelier Libor Nazarčuk, který ke každému prezentovanému vínu podával odborný výklad.

Vzhledem k dlouhodobé spolupráci GK NY s New York District Export Council se podařilo tuto prezentaci zařadit do kalendáře tradiční každoroční přehlídky mezinárodního obchodu s názvem World Trade Week New York, což nepochybně zvýšilo prestiž akce a pomohlo zajistit rozšíření informace o nově nabízených vínech z České republiky v řadách široké místní obchodní veřejnosti.

Wine Tasting Wine Tasting

Wine Tasting