česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezentace nového projektu české IT firmy OKsystem

(Archivní článek, platnost skončena 05.02.2014.)

Dne 31. ledna 2013 se v prostorách České národní budovy v New Yorku uskutečnila další ze série akcí zaměřených na prezentaci českého sektoru informačních technologií, a to prezentace projektu OKstartLAB.

OKstartLab je společným projektem významné české softwarové firmy OKsystem a newyorské konzultantské firmy BK Advisory, která je zároveň dlouholetým partnerem GK New York při organizaci prezentačních akcí na podporu českého IT. OKsystem byl jednou z českých IT firem, které se v dubnu 2012 zúčastnily mise do USA, v jejímž rámci se konala konference „The 2012 Czech IT Conference – Partnering in Innovation“, finančně podpořená Ministerstvem zahraničních věcí ČR jakožto projekt ekonomické diplomacie. Spolupráci OKsystem a BK Advisory, která byla navázána v průběhu této konference, tak lze oprávněně považovat za „success story“ tohoto projektu ED.

 Firma OKsystem již na podzim roku 2012 založila v New Yorku svoji pobočku a ve spolupráci s BK Advisory rozvíjí několik projektů, z nichž bezpochyby nejzajímavějším je OKstartLAB. Jde o jakýsi privátní akcelerátor, sloužící nejen k předávání zkušeností začínajícím místním technologicky zaměřeným firmám, ale také k vytipování zajímavých projektů a myšlenek pro budoucí případnou spolupráci s mateřskou firmou OKsystem v České republice.

Výše uvedená prezentační akce v ČeNB, na jejíž přípravě a realizaci se podílel GK New York a které se osobně zúčastnil generální ředitel OKsystem Martin Procházka, se skládala ze dvou částí. V první části si přítomných zhruba 80 hostů vyslechlo prezentace zástupce Odboru ekonomického rozvoje newyorské radnice C. Vanna, ekonomického konzula GK New York S. Beneše, ředitele OKsystem Praha M. Procházky a ředitele newyorské kanceláře OKsystem M. Kudrnáče. Všechny příspěvky zdůraznily důležitost technologické spolupráce mezi ČR a USA a vyspělost českého IT sektoru. Ve druhé části následoval velmi zajímavý interaktivní blok, ve kterém devět start-upů představilo odborné porotě složené z významných představitelů newyorské technologické scény (např. David Klein, Trace Cohen nebo Kathleen McCormack) v dynamických dvouminutových příspěvcích své projekty. Každý z prezentujících pak vyslechl názor poroty a odpovídal na otázky položené nejen členy poroty, ale i publika.

Akce nesla lehce provokativní název “Disrupt, Innovate, Collaborate. Win. Repeat…” a soudě podle spokojenosti účastníků vyjádřené na následné networkingové recepci (a to jak od zástupců prezentujících start-upů, tak i od obecenstva), lze očekávat, že v blízké budoucnosti bude v obdobném formátu uspořádáno její pokračování za přítomnosti další skupiny začínajících technologických firem.

Disrupt Disrupt