česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Wall Street Tech Conference & Exchange

(Archivní článek, platnost skončena 16.03.2014.)

Dne 13. března 2013 se v České národní budově v New Yorku uskutečnila prestižní technologicky zaměřená akce nazvaná „Wall Street Tech Conference & Exchange“.

Jednalo se o celodenní IT konferenci, které se zúčastnilo více než 160 odborníků z finančního sektoru USA a jejíž hlavním tématem bylo pět aktuálně nejvýznamnějších technologických trendů (Outsourcing, Cloud Computing, Big Data, Mobility a Cyber Security). Tuto akci uspořádal newyorský The Outsourcing Institute ve spolupráci s GK New York a časopisem Forbes.

Konferenci slavnostně zahájil generální konzul ČR v New Yorku Martin Dvořák a v rámci jejího celodenního programu vystoupili v „českém" půlhodinovém bloku představitelé dvou pražských IT firem - Javlin a OKsystem - které se svými inovativními produkty úspěšně působí na americkém trhu. Českou část doplnil informací o IT sektoru v ČR a o projektu „Český akcelerátor" vedoucí kanceláře CzechInvestu v New Yorku Jan Fried.

Mezi řečníky a panelisty vystoupili zástupci firem a institucí jako např. Google, Oracle, UBS, Bank of America, Reuters, Deloitte, Morgan Stanley, Ernst&Young, Bank of Tokyo nebo NYSE Technologies. Ve svých příspěvcích a interaktivních panelech se zabývali měnícími se technologickými prioritami významných světových hráčů ve finančním sektoru v návaznosti na vývoj mobilních technologií a na neomezený přístup k datům v reálném čase. Konstatovali, že se rozevírají nůžky mezi tempem inovací a technologického vývoje a rychlostí přenosu těchto nových principů do praktického využití v každodenní firemní praxi. Například v kontraktační oblasti se již pomalu přestává používat model RFP (request for proposal) a přednost se dává novému modelu RFS (request for solution), který je komplexnější a přitom operativnější a dává větší prostor poskytovateli požadované služby z hlediska kreativity a použité metody k dosažení stanoveného cíle.

Z hlediska odpovídající míry zabezpečení citlivých a osobních dat s sebou zvyšující se význam a využívání sociálních sítí také pochopitelně nese vyšší požadavky na zabezpečení a ochranu dat stejně jako na respektování regulatorního rámce v různých částech světa, přináší však prakticky neomezené možnosti pro marketing. Vysoké rozšíření chytrých mobilních telefonů a běžné používání několika „obrazovek" v domácnosti najednou vytváří ideální prostředí pro rychlý přenos požadované informace k jednotlivým klientům. Zavedení nové služby prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace jako je např. online ukládání šeků na účet prostřednictvím fotografie šeku přímo mobilním telefonem v bankovní aplikaci ušetří zákazníkům drahocenný čas a může bankovní instituci přinést nové bonitní zákazníky.

V části věnované outsourcingu byly pak detailně diskutovány výhody i rizika, která outsourcing přináší. Využití cloudu při procesech pojených se zpracováním zákaznických dat, při skladování dat a při analytických operacích dává mezinárodním firmám možnost výběru či vhodné kombinace tzv. offshoringu, nearshoringu a onshoringu - tedy optimálního mixu mezi zadáváním vhodných zakázek v IT oblasti do vzdálených zemí jako Indie, Čína, Filipíny nebo třeba Česká republika či Polsko, využitím technologicky relativně vyspělých, ale nákladově příznivějších oblastí v USA jako Tennessee nebo Severní Karolína a nebo pokrytím svých technologických potřeb přímo v sídle finanční instituce v New Yorku, Chicagu nebo San Franciscu. V této souvislosti byla zdůrazněna významná role inovací, efektivity a flexibility, které v případě např. České republiky mohou být rozhodujícím faktorem pro získání zakázky. Samotné mzdové náklady na hodinu práce jednoho
programátora v překotně se rozvíjejícím IT sektoru přestávají být hlavním kritériem.

Wall Street Tech Conference svým zaměřením plně zapadla do strategie GK New York na prezentaci České republiky jako technologicky vyspělé země s vysokým kreativním a inovativním potenciálem a na podporu českých firem z moderních odvětví s vysokou přidanou hodnotou. Akce byla oslovenými účastníky vysoce hodnocena, přinesla zajímavý a svěží pohled na aktuální vývoj na tomto velice dynamickém trhu a pořadateli byl tudíž již vyjádřen zájem uspořádat v příštím roce její další pokračování.

Odkaz na web akce:

http://outsourcingintelligencenetwork.com/roadshow/wall-street-tech-conference-exchange-
march-13-2013-in-association-with-forbes/

 

WSTC 1

WSTC 3

WSTC 2