česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Seminář „Dánské investice do dopravní infrastruktury“

(Archivní článek, platnost skončena 13.09.2013 / 01:00.)

Velvyslanectví České republiky v Kodani ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR (SPD), Severskou obchodní komorou, Dánsko – českým podnikatelským fórem, Asociací podniků českého železničního průmyslu (ACRI) a Národním strojírenským klastrem uspořádalo v Praze seminář na téma „Dánské investice v dopravní infrastruktuře – příležitost pro české firmy“.

Seminář,  jenž se uskutečnil ve čtvrtek 12. září 2013, se týkal projektů spojených se záměrem dánské vlády investovat do roku 2025 do dopravní infrastruktury částku cca 680 mld. Kč.

Největším projektem, který bude zahrnovat řadu zakázek relevantních pro české firmy, je projekt podmořského tunelu spojujícího kontinentální Evropu se Skandinávií napříč Femernskou úžinou. Délkou 19 km se bude jednat o nejdelší kombinovaný železniční a silniční podmořský tunel na světě.

Informace o tomto projektu a o dalších zakázkách souvisejících s modernizací dánské infrastruktury přijel pro české firmy prezentovat generální ředitel dánské společnosti Femern Belt Development, která úzce spolupracuje s příslušnými dánskými municipalitami a podporuje rozvoj dánského regionu Sjælland. Druhým řečníkem byl Kim Bek, ředitel oddělení rozvoje Copenhagen Capacity, která je oficiální regionální organizací pro podporu investic a rozvoj obchodu.

Seminář byl určen pro firmy působící především v oboru výstavby dopravní infrastruktury a dopravní telematiky. Přínos však mohl přinést i firmám podnikajícím ve strojírenství, společnostem dodávajícím zařízení staveniště nebo výrobcům a dodavatelům ocelových prvků. Navazující projekty mohou nabízet příležitosti i pro firmy dodávající zařízení a techniku do nemocnic a dalších objektů občanské vybavenosti.

Pro Velvyslanectví České republiky v Kodani tento seminář znamenal jedinečnou příležitost informovat české firmy o výběrových řízeních, která jsou v Dánsku plánována v souvislosti s výstavbou a modernizací dopravní infrastruktury. V nadcházejících letech se aktivity velvyslanectví budou soustředit především na ekonomickou diplomacii, resp. na prosazování dobrého jména českých firem v Dánsku, navazování nových obchodních kontaktů, včasnou informovanost českých firem o vyhlašovaných veřejných zakázkách a podporu jejich nabídek v nich.

Pozvánka
Registrace

Femern tunel