česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Účast ČR na zemědělském veletrhu Agromek

Česká republika se zúčastnila ve dnech 15.-20. ledna 2007 formou oficiální účasti na mezinárodním veletrhu Agromek 2007 v dánském Herningu.

Česká republika se zúčastnila ve dnech 15.-20. ledna 2007 formou oficiální účasti na mezinárodním veletrhu AGROMEK 2007 v dánském Herningu.

Agromek 4

AGROMEK je největší veletrh v severní Evropě zaměřený na zemědělskou techniku, zařízení a technologie pro chov hospodářských zvířat. Významným oborem je také ekologie, včetně získávání energie z alternativních zdrojů. Na ploše téměř 90.000 m 2 se představilo 562 vystavovatelů ze 36 zemí, např. Austrálie, Belgie, České republiky, Číny, Finska, Francie, Indie, Irska, Itálie, Izraele, Japonska, Jižní Koreje, Litvy, Lotyšska, Kanady, Maďarska, Malajsie, Německa, Nizozemska, Nového Zélandu, Norska, Polska, Portugalska, Rakouska, Slovenska, Španělska, Švédska, Švýcarska, Turecka a Velké Británie. Počet návštěvníků přesáhl hranici 70 000, z toho 10 tisíc bylo ze zahraničí.

Agromek 1

Veletrhu se pod společným logem "Czech Republic" zúčastnilo deset českých firem. Kromě oficiální expozice Ministerstva průmyslu a obchodu ČR zde například vystavovala firma MGM a.s. - exponát "in natura" - návěsný postřikovač. Součástí společné expozice byl informační stánek Asociace zemědělské a lesnické techniky, která zastřešovala účast firem Zemědělská a dopravní technika, spol. s r.o. (nástavby, nosiče, přívěsy), ROmiLL,spol. s r.o. (technologie pro výrobu krmiv) a KSK Jan Krajčovič s.r.o. (zařízení pro chov koní) a Veletrhy Brno, a.s. (veletrh Techagro) - účast formou panelové propagace včetně distribuce propagačních materiálů. Další vystavovatelé, např. SMS CZ, s.r.o. (stroje pro zpracování půdy), Farmet a.s. (radličkové podmítače, lisy olejnin), BENEKOVterm s.r.o. (automatické kotle na peletky a obilí), LASKI, s.r.o. (štěpovače, frézy na pařezy) představily své výrobky v expozicích obchodních zástupců. V rámci veletrhu byl uspořádán českým oficiálním zastoupením rovněž pracovní workshop a setkání s dánskými novináři.

Agromek 3

Dánský trh zemědělských a potravinářských strojů a zařízení patří v poměru k velikosti země k největším v Evropě. Silně rozvinutá je zejména živočišná výroba a následný zpracovatelský průmysl. Pro české výrobce se tak nabídly další obchodní příležitosti v dodávkách zemědělské techniky, ale i v oblasti subdodávek pro zemědělské stroje.