česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České firmy mají zájem o dánský trh v oblasti dopravní infrastruktury

Velvyslanec Jiří Brodský a zástupce velvyslance Miroslav Čančík navštívili ve čtvrtek 10. října mezinárodní veletrh „Elmia Nordic Rail 2013“, který se konal ve švédském Jönköpingu. Tento významný veletrh, který je jako jediný v celé Skandinávii zaměřený na oblast železniční dopravy, měl v letošním roce i velmi silnou českou účast.

Na samostatných stáncích prezentovaly svoje výrobky firmy Škoda Transportation a.s. – významný evropský výrobce tramvají, elektrických lokomotiv, souprav metra a dalších důležitých komponentů kolejových vozidel,  Bonatrans Group, a.s. – přední světový výrobce železničních kol a dvojkolí, MSV Metal Studénka, a.s. – přední evropský výrobce, který dodává zápustkové výkovky, výlisky, nárazníky, tažné háky, šroubovky a táhlová ústrojí pro železnici i další průmyslová odvětví, a DT – Výhybkárna a strojírna a.s. – významný výrobce výhybkových konstrukcí pro železniční, podzemní a tramvajové tratě.

Elmia Nordic Rail 2013_1
Prezentace Škody Transportation

Při setkání s představiteli těchto firem jednal český velvyslanec o konkrétních možnostech českého exportu do Dánska a o budoucí spolupráci a podpoře, kterou nabízí velvyslanectví v Kodani.

Elmia 2
S představiteli české firmy Bonatrans, která se specializuje na výrobu dvojkolí

V rámci veletrhu navštívil rovněž český velvyslanec některé stánky dánských firem, které byly na tomto veletrhu zastoupeny, a zajímal se o možnosti bilaterální spolupráce na některých dopravních projektech v Dánsku.

Elmia 3
Jednání s obchodním ředitelem společnosti DT - Výhybkárna a strojírna

Elmia 4
U stánku MSV Metal Studénka