česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Největší dánští investoři v ČR

(Archivní článek, platnost skončena 21.10.2013.)

V letech 1993 až 2007 investovaly dánské firmy v České republice přes 10 miliard dánských korun.

Dánsko se tak stalo 15. největším investorem v České republice a tyto investice vytvořily kolem 7.000 nových pracovních míst.

Dánské investice pokrývají nejrůznější obory, od výroby střešních krytin přes stavebnice pro děti (LEGO) až po luxusní elektroniku či logistické služby. Investorské aktivity dánských firem v ČR zejména v posledních letech míří do vyspělých technologií a služeb.

Velvyslanectví ČR v Kodani ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CZECHINVEST ocenilo proto na slavnostní akci dne 20. června 2007 dvanáct nejvýznamnějších dánských investorů v České republice ("TOP Danish Investors in the Czech Republic").

Největší investoři

Ocenění získaly tyto dánské firmy: BANG and OLUFSEN A/S - výrobce luxusní elektroniky, který vybudoval závod v Kopřivnici, DANSK ETERNIT HOLDING A/S - firma vyrábí v Šumperku střešní krytiny, DISA HOLDING A/S - výroba slévárenských strojů, firma má továrnu v Příbramy, FAERCH PLAST A/S - výrobky z pastových hmot pro potřeby potravinářství, závod v Liberci, FIBERTEX A/S - firma vyrábí ve Svitavách netkané textilie, KOMPAN A/S - výroba komponentů pro dětská hřiště, závod v Modřicích, LEGO A/S - továrna v Kladně na dětské hračky a stavebnice Lego, MARIUS PEDERSEN A/S - firma zajišťuje v ČR úklidové služby, dále aktivni též v odpadovém hospodářství a vodohospodářství, MAERSK A/S - společnost má v Praze a Mělníku pobočky poskytující služby v oblasti logistiky a dopravy, NKT CABLES GROUP A/S - firma vyrábí silové kabely v závodech ve Vrchlabí a Velkém Meziříčí, ROCKWOOL INTERNATIONAL A/S - v závodě v Bohumíně vyrábí izolační stavební materiály, NB GROUP - společnost vybudovala relaxační a vzdělávací centrum v Petrovicích.

Největší investoři

Největší investoři III